Користь і шкода бані, протипоказання

Нині спостерігається справжній «банний бум». Зростає кількість spa-готелів на будь-який смак та гаманець, відкриваються окремі лазневі комплекси, як гриби виростають лазні на ділянках заміських будинків. Лазня перетворилася не тільки на можливість проведення гігієнічних процедур, а й на щось особливе – на колоритне приміщення, де можна насолоджуватися ні з чим незрівнянними відчуттями, на місце зустрічі друзів та проведення свят, на можливість розслабитися та швидко відновити сили, отримавши при цьому додатковий приплив сил та енергії.

Сьогодні можна вибирати не тільки звичайну лазню, а й фінську сауну, турецький хаммам, римську терму, японську фуро, сольову та інфрачервону лазню.

Така різноманітність дозволяє в кожному конкретному випадку вибрати варіант, виходячи зі свого стану здоров’я та естетичних уподобань.

Якщо ви маєте бажання побудувати свою власну сауну, звертайтеся до фахівців компанії «Hodos». Вони готові надати вам вичерпну консультацію, розробити проект, який відповідає вашим потребам, та втілити його в життя. Дізнайтеся більше за посиланням: https://sauna777.com.ua/uk/produktsiya/budivnytstvo-sauny.

Користь лазні для здоров’я

Велика популярність і столітні традиція говорить про реальну користь лазні для здоров’я. Чим же вона справді корисна для організму людини?

Корисність процедур для шкіри

Високі температури в парній сприяють максимальному розкриттю пор, виведенню шлаків, поліпшенню регенерації. У парилці шкіра червоніє, отримує приплив крові та корисні речовини. Банні процедури мають терапевтичну дію при кропив’янці, екземах, псоріазі, синдромі «мертвих пальців». Вони добре очищають, відновлюють і омолоджують шкіру.

Адже не дарма кажуть, що лазня молодить. Більше того, якщо включити в лазневі процедури, наприклад, масажі з використанням фітоорганічної косметики, ефект від лазні може бути ще більший.

Позитивний вплив для серця

При знаходженні в умовах спеки розширюються капіляри, виникає приплив крові до м’язів, включаючи серцевий. Серце починає частіше скорочуватись, значно прискорюється кровотік. Все це усуває застійні явища, покращує роботу лівого передсердя, лівого шлуночка, полегшує пересування крові артеріями. Медики радять лазню навіть гіпертонікам на перших стадіях хвороби, звичайно, з розумінням того, що у всьому потрібна міра, а у Фінляндії за допомогою лазні лікують навіть деякі захворювання, пов’язані зі стрибками артеріального тиску.

Користь і шкода бані, протипоказання

Який позитивний фактор для легень

Цілющий ефект банних процедур для органів дихання дуже важко переоцінити. Хронічні бронхіти, бронхіальна астма, хронічний кашель, хрипи у легенях – це лише частина захворювань, які лікує баня та сауна. Здоровий мікроклімат парної є чудовим профілактичним засобом. Після лазні легше дихається, підвищений загальний тонус організму та завжди чудовий настрій.

Корисність для опорно-рухового апарату

Доведено, що лазневі процедури викликають позитивний ефект при захворюваннях суглобів, відновлюють м’язи, що втомилися, підвищують рівень гістаміну при ревматизмі. Лазню рекомендують на всіх стадіях подагри. Дуже корисна вона після лікування травм.

Позитивний вплив на нервову систему

Лазня знімає нервову напругу та збудливість, посилює регуляцію нервової системи, сприяє зняттю стресу. Банні процедури допомагають при дцп, лікують дитячий енурез, неврози, порушення сну.

Якщо підбити підсумок численним медичним дослідженням, то в цілому можна констатувати, що лазневі процедури є ефективним лікувально-терапевтичним засобом, але…

Шкода від лазні

Існує ряд протипоказань, коли парилка заборонена:

Користь і шкода бані, протипоказання
  • діти до 3-х років;
  • вагітні жінки і мами, що годують;
  • люди, які страждають на різні захворювання, такі як гостра серцева недостатність, епілепсія, пухлини, гострі стадії різних захворювань дихальних шляхів;
  • лазня протипоказана за наявності нагноєння.
Користь і шкода бані, протипоказання

Висновок простий. Лазня приємна і корисна, а якщо є проблеми зі здоров’ям, то краще спочатку порадитись із лікарем.