Які та для чого є кабельні наконечники

Навіщо і як окінцювання провід?

Раніше для того, щоб приєднати провід до різних пристроїв і клем використовували просто скручування жил проводів (якщо вони багатожильні), а потім просто згинали в кільце, і ось це «кільце» приєднували до болта і притискали. Сьогодні сучасні стандарти дуже змінилися і такі методи вже не використовуються через їхню небезпеку як для перевантаження електромережі, пошкодження обладнання, так і для життя людей.

Тому окінцювання проводів спеціальними наконечниками — обов’язковий процес при монтажі електромережі. Це дозволяє не просто прискорити та спростити роботу, але також забезпечує зменшення перехідного опору, що виникає при контакті металів, робить контакт міцним, надійним та безпечним.

На сьогодні окінцювати провід кабельним наконечником можна самостійно, просто використовуючи відповідний переріз кабелю наконечник та спеціальний інструмент. Відповідний наконечник одягається до упору на зачищену жилу і, наприклад, стискається пресом. При цьому способі не рекомендується використовувати звичайні плоскогубці, оскільки контакт може бути не по всій поверхні, що зробить такий обжим ненадійним.

Також фіксують наконечники затискним болтом, зварюванням або паянням, все залежить від конкретного наконечника і того, де потрібно використовувати кабелі, для яких цілей. Наприклад, у промисловості використовується більше паяння та зварювання, а в побуті — опресовування і гвинтовий способи кріплення. На сайті https://ital-tecno.com.ua/ ви зможете знайти великий вибір кабельних наконечників та підібрати той, що найкраще підійде для ваших потреб.

Види наконечників.

Для приєднання кабелю до пристроїв використовують:

Для пристроїв, де провід потрібно закріпити гвинтом (гвинтова фіксація) і при цьому доступ до гвинта обмежений, краще підійде вилковий наконечник, для його фіксації досить просто послабити гвинт, вставити наконечник і затягнути гвинт. Такий самий принцип приєднання використовується для фіксації кільцевого наконечника, тільки він одягається на гвинт перед цим.

Які та для чого є кабельні наконечники

Якщо у пристрої штифтовий спосіб підключення, то краще використовувати штирьовий наконечник — голка, за фактом він перетворює багатожильний провід на «моножилу».

Для стикування проводів між собою використовують гільзи та плоскі наконечники тато\мама. Перші це трубка металева, в яку з двох сторін вставляють кінці проводів і їх обтискають. У другому випадку наконечники йдуть у парі: тато — за своєю конструкцією схожий на голку, він є вхідним контактом, а мама — це плоска пластина із затискачами, так само буває і їхня комбінація мама+тато.