Плитка тротуарна для дачі: види, критерії вибору, недорогі варіанти, технологія укладання

Гарний і доглянутий вигляд вашої садової ділянки можна облагородити за допомогою тротуарної плитки. Цей міцний, довговічний і красивий матеріал вже давно застосовується в будівельних цілях. На будівельному ринку є величезний вибір тротуарної плитки, тому можна без проблем підібрати підходящий варіант.

Трму, якщо виплануете робити ремонт на дачі, міняти бруківку, чи вам потрібні блоки для парканів, переходьте на сайт goldmandarin.kiev.ua.

Види тротуарної плитки

Тротуарну плитку виготовляють із суміші цементу і піску або бетону з гранітною крихтою. Виділяють 2 види плитки:

 • вібролиту;
 • вібропресовану.

Виробництво вібролитої плитки виконують таким чином. Суміш бетону заливають у спеціальну форму із пластику, потім ставлять на стіл, який перебуває в безперервній вібрації. Там суміш утрамбовується, а після цього ставлять її в тепле місце на 12 годин. Після чого плитку можна витягувати з форми. Завдяки цій технології плитка виходить гладкою, її можна виготовити будь-якої форми і фактури. Отриману плитку можна фарбувати в різні кольори. Однак у вібролитої плитки є недоліки:

 • невисока міцність;
 • низька морозостійкість;
 • довга технологія виготовлення;
 • висока вартість.

Інша технологія виготовлення тротуарної плитки — вібропресування. Суміш бетонну заливають у прес-форму, яка знаходиться на станині обладнання. При цьому машина перебуває в постійному русі. Пуансон чинить постійний тиск на суміш до повного її ущільнення.

На відміну від вібролитої плитки, пресована характеризується відсутністю різних форм, кольорів і гладкої поверхні. Натомість плитка, виготовлена за цією технологією, вирізняється високою міцністю, морозостійкістю. Крім цього, пресована плитка має пористу поверхню, відмінно підходить для укладання на тих ділянках, де активний рух транспорту. З її допомогою можна створювати різні оригінальні орнаменти.

Вартість литої плиткою буде набагато вищою за пресовану. Це пояснюється тим, що виробництво литої плитки засноване на ручній праці, а це збільшує собівартість у рази. Технологія виробництва пресованої плитки заснована на автоматизації, що значно впливає на час виготовлення матеріалу.

Плитка тротуарна для дачі: види, критерії вибору, недорогі варіанти, технологія укладанняЯк вибрати тротуарну плитку для дачі

Величезне значення має матеріал виготовлення. Під час купівлі слід звернути увагу на етикетку, де вказано склад розчину і технологію виробництва.

Щоб вибрати плитку, потрібно визначити місце її укладання. Якщо це місце для в’їзду машини, то краще підійде вібропресована плитка, товщиною 4,5 см.

Лита плитка відмінно підходить для укладання садових доріжок, у невеликих місцях з менш жвавим рухом. Її товщина має бути не менше 3 см.

Зовнішні параметри плитки можуть значно відрізняться. Визначтеся, вам потрібна гладка або шорстка поверхня. Колір може бути перенасичений дешевими барвниками, які з часом роблять поверхню пухкою. Щоб перевірити якість матеріалу, можна провести невеликий експеримент. Для цього потрібно вдарити два блоки між собою. Якщо звук дзвінкий, то плитка якісна, якщо глухий, то в розчин додали різні суміші.

Під час купівлі плитки огляньте всю плитку. Якщо на зовнішній стороні є плями, то під час виготовлення додавали пісок і глину. Плитка може мати неоднорідний склад. Щоб це перевірити, її слід розколоти і подивитися, чи не має вона якихось згустків тощо.

Якщо вам важливий естетичний вигляд, різноманітні геометричні фігури і колірне рішення, то слід вибирати литу плитку. Якщо ж важлива тривалість експлуатації, то оптимальним і найкращим варіантом буде пресована плитка.

Недорогі варіанти тротуарної плитки для дачі

Різноманітні та недорогі форми укладання дадуть змогу створити красиву доріжку перед будинком або в саду. Виділяють такі варіанти плитки:

 • Бруківка є найміцнішим і найдовговічнішим матеріалом. Це звичайні цеглини без візерунка. Вони легко укладаються по діагоналі або по колу.
 • Плитка у вигляді кленового листа або конюшини. Така плитка додасть ділянці цікаву форму і гарний зовнішній вигляд.
 • Тротуарна плитка у вигляді хвилі при укладанні має незвичайний і приємний візерунок.
 • Плитка у формі котушки виглядає незвично і привабливо.
 • Тротуарна плитка у вигляді луски відрізняється простотою укладання, різноманітністю колірної гами.

Будь-яка форма плитки дозволить створити доглянутий і красивий вигляд дачної ділянки. З їхньою допомогою можна створювати різні цікаві малюнки, які тішитимуть не тільки вас, а й оточуючих.