Як вибрати сонячні панелі для приватного будинку

Питання правильного підбору фотоелектричних панелей для приватного будинку дуже складний. Щоб дізнатися, яке обладнання Вам потрібно, відповісти собі на кілька запитань:

Вид панелей

Чи є обмеження по площі?

Як вибрати сонячні панелі для приватного будинку

Якщо так — краще підібрати фотоелектричні батареї з монокристалічного кремнію на сайтi HTTPS://prel.prom.ua/. Даний тип панелей має найбільш великим коефіцієнтом корисної дії. Такі батареї можуть займати мало місця при одній і тій же потужності, що і полікристалічні кремнієві панелі. Фотоелектричні панель з монокристалічного кремнію легко впізнати — вона складається з псевдоквадратов чорного кольору. Якщо обмеження по площі немає, беріть фотоелектричні панелі з полікристалічного кремнію — вони дешевше і трохи краще працюють в похмуру роботу тому, що сонячні деталі мають різну орієнтацію кристалів кремнію.

Зовнішній вигляд фотоелектричні панелі з полікристалічного кремнію — квадрати з рівними кутами синюватого кольору з різними відтінками. Якщо ж у Вас особливі умови для розміщення (наприклад, вигнута дах або дах з прозорого пластика), то можна звернути власну увагу на гнучкі фотоелектричні батареї з аморфного кремнію. Вони клеяться на абсолютно будь-яку поверхню і не вимагають додаткових конструкцій з металу. Також, ці батареї досить добре працюють з м’яким світлом. Завдяки цьому, якщо сонячні дні у вас в регіоні — рідкість, можна придивитися власне до цих панелям. Додатковим варіантом можна вважати фотоелектричні панелі з мікроморфного кремнію. Це нове покоління аморфних фотоелектричних панелей, які працюють як у видимій, так і в інфрачервоній частині спектра. Практика показала, що подібні панелі дають велику загальну річну виробництво якщо порівнювати з традиційними. Також, подібні панелі не дуже вимогливі до похилого кутку і орієнтації по сторонах світу. До того ж вони дешевші, так як у виробництві застосовується менше кремнію.

Порівняємо вартість фотоелектричних панелей для дачі і будинки. Ми наводимо ціни в доларах, оскільки навіть російські панелі виготовляються з іноземної сировини.

Дуже доступні — панелі з аморфного або мікроморфного кремнію. Їх вартість 0,7-0,9 долара за ОТ.
На іншому місці розмістилися полікристалічні фотоелектричні батареї з вартістю 0.9 — 1 долара за ОТ.
Ну і дуже дорогими вважаються модулі з монокристалічного кремнію. Їх вартість 1,1 — 1,3 доларів за 1 Вт потужності.

Потужність панелей.

Як вибрати сонячні панелі для приватного будинку

Щоб визначити яка необхідна потужність фотоелектричних батарей, потрібно визначити усереднене енергоспоживання у вас вдома (наприклад, по рахункам за електричну енергію), а потім вирішити, який відсоток від такої кількості Ви хочете відшкодувати за допомогою екологічно чистих джерел енергії. Припустимо, протягом місяця Ви споживаєте 300 кВт * год електричної енергії. Це приблизно 10 кВт * год в день і 3600 кВт * год. Для Криму можна вважати, що фотоелектричні панелі, потужністю 1 кВт виробляють в середньому 1300 кВт * год на протязі року. (Близько 110 кВт * год на протязі місяця). Якщо робиться розрахунок для літа, вважається, що панель віддає власну номінальну потужність 6 годин на день (фотоелектрична панель на 250 Вт виробить 250-6 = 1500 Вт * год в день, за умов, що стоїть сонячна погода). Тоді, Для повної компенсації Вам слід встановити 3 кВт панелей (12 панелей по 250 Вт, 1,65 м.кв. кожна). Якщо встановити відразу 12 панелей немає можливості, можна поставити половину, а потім додати. Устаткування при цьому міняти не треба!