Як вибрати якісний бетон

Кожна людина, навіть далека від будівництва знає, таке будівельне поняття, як бетон, а прикметник бетонний, асоціює з чимось досить міцним.

Це не дивує, напевно, немає ремонтних робіт, у яких не застосовується бетон. З бетону заливають фундаменти будинків, роблять монолітні каркаси будівель. Бетон застосовують для влаштування підлогових основ, заливають підлогу в гаражах і на виробництві, з бетону роблять базові підлоги у приміщеннях. З особливих марок бетону заливають басейни з бетону, будують злітно-посадкові смуги в аеропортах. Бетон вважається головним матеріалом для виготовлення будівельних та плит для доріг, блоків фундаменту. У результаті, бетон у будівництві скрізь. Так що таке бетон?

Що таке бетон

Бетон це суміш чотирьох складових матеріалів: цементу, піску, щебеню та води. Складові бетону перемішуються в спеціалізованих пропорціях, утворюючи густу будівельну суміш, яка після твердіння утворює міцний, монолітний виріб. Завдяки своїй плинності в замішаному вигляді, бетону можна надати різну форму застосовуючи для цього, так звану опалубку.

З чого складається бетон і як компоненти суміші бетону впливають на якість виробу

Міцний та надійний будматеріал отримують, замішуючи суміш бетону та укладаючи її у форму. Таким чином можна отримати виріб з бетону різного розміру та конфігурації, що чудово відрізняє бетон від інших матеріалів.

Як вибрати якісний бетон

Суміш із бетону замішується всього з кількох центральних елементів:

  1. цемент;
  2. вода;
  3. великий заповнювач (щебінь, гравій);
  4. маленький заповнювач (пісок).

Марки бетону та цементної марки

Часто, марки бетону плутають з маркою цементу, що застосовується. Це від частини, так, але не дуже правильно. Наведу приклад на бетоні М300. Для бетону М300 можливі такі пропорції складових:

  • Цемент М400 — 1 кг, 1,9 кг піску, 3,7 кг щебеню.
  • Або цементу М500 — 1 кг, 2,4 піску, 4,3 щебеню.

Як можна помітити різні цементні марки, застосовують для однієї марки бетону.

Марки бетону та клас бетону

Існує таке поняття, як товарний бетон. Товарний бетон це бетон зроблений на виробництві та готовий для доставки на об’єкт спеціалізованими машинами. Ще одна назва товарного бетону БСГ- суміш із бетону готова.

За правилами товарний бетон відзначається маркою бетону та класом бетону. Наприклад, бетон марки М300, B класу22.5. Бетонна марка означає технологію його виробництва, а клас бетону показує його найкращі характеристики. Зазвичай клас бетону прив’язаний до його марки і позначають бетон маркою бетону з додатковою вказівкою в дужках класу бетону. Наприклад, бетон марки М150 та бетон B класу12.5 це один і той же виріб, який відзначається як товарний бетон М150 (B12.5). Тому якщо вас цікавить бетон ціна актуальнва проедставлена на сайті.

Основні характеристики марок та класів розчинів бетону

Складовими бетону вважаються:

  1. Маленький наповнювач (пісок),
  2. Великий наповнювач (щебінь),
  3. Цемент,
  4. Вода.

Різні варіації співвідношень даних елементів дозволяють виготовляти багато різних видів бетону, що мають відмінні показники, що дає можливість використовувати у всіх окремих випадках найкращу суміш.

Є великий ряд показників визначальних якість сумішей, але основні характеристики марок та класів розчинів бетону, це:

Як вибрати якісний бетон
  • Марка. Це головна характеристика якості бетону, на які необхідно звертати увагу. Марка вважається усередненим показником міцності на стиск, і визначається кілограмами на кв. см. (кг/см<>2). Показник записується як М-50 – М-100 – М-450. Є сьогодні дуже багато різних видів від 50 до 1000, проте в будівельній практиці нашої країни застосовуються тільки модифікації від М-100 до М-500.
  • Клас. Показник нероздільно пов’язаний із маркою суміші, він вказує на граничні можливості бетону, обчислені у Мегапаскалях. У вітчизняному будівництві використовуються суміші класом від В-7,5 до В-40, хоча різновидів класів на порядок вищі.

Стійкість до морозів

Саме визначення даного показника було запроваджено особливий показник, завдяки якому можна розрахувати кількість циклів заморозки без втрати твердості. Такі розрахунки актуальні для клімату помірних широт, адже річний розкид температур дуже великий.

Стійкість до морозів залежить від складу та технології виготовлення бетону. Суміш марки М100 витримає близько 50 циклів заморозки. Більший клас може тримати до 500 циклів. Для збільшення стійкості до морозів додаються спеціалізовані речовини.

Сфери використання бетону різних марок

Отже, вибір марки бетону залежить від будівельних цілей, що визначаються типом конструкції, та проектними розрахунками необхідних параметрів. Зараз ми вкажемо найпопулярніші марки і пояснимо області їхнього передбачуваного використання:

  • ?М100 – заливка фундаменту стрічкового типу, незаглибленого — для легких будівельних конструкцій; виготовлення бордюрів;
  • М150 — фундаментна заливка для цегляного, паркану з каменю, для бетонування майданчиків по автомобільній стоянці, стяжкової заливки;
  • М200 — заливання вимощення, фундаменту під будинок на один поверх, доріжок або майданчиків;
  • М250 — роботи з реставрації, заливання майданчиків та деяких типів фундаменту;
  • М300 — виготовлення тротуарних плит, дорожнє облаштування, що піддаються великим навантаженням, а також фундаментне заливання будинку з цегли;
  • М350 — конструкції з моноліту, фундаментна заливка під будівлі, що складаються з декількох поверхів;
  • М400 — заливання фундаменту будинків житлового типу, облаштування мостів та інших водних споруд (конструкцій, що піддаються систематичному впливу вологи);
  • М500 — облаштування тунелів, мостів, елементів каналізації.

Влагонепроникність бетону

Під вологонепроникністю бетону розуміють його здатність не пропускати воду. Раніше цю характеристику позначали російською літерою, тепер застосовують W, а числове позначення поруч з нею може починатися від 2 і досягати 20, рівняючись тиску стовпа води в кгс/см<>2, при якому циліндричний зразок бетону стандартної висоти воду не пропускає.

Якщо з бетону будується фундамент в умовах високого рівня грунтових вод, то є сенс підбирати склад з високим значенням вологонепроникності, до яких додані спеціалізовані гідрофобні добавки. До речі, застосування такого матеріалу дозволить оптимізувати витрати на повну фундаментну гідроізоляцію.

Найбільшими показниками вологонепроникності та вологостійкості має гідротехнічний бетон. Для його виготовлення застосовують гідрофобний або пластифікований портландцемент, пісок і щебінь більшої якості, ніж для звичайних бетонів. Великі коефіцієнти вологонепроникності досягаються також за рахунок монтажу з найбільшим ущільненням.

krasnebruk.com.ua/