Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, огляд

Для чого потрібна підшивка покрівлі? В першу чергу — для продовження терміну служби даху, в другу – для поліпшення естетичного вигляду.
Завдяки підшивці покрівлі можна не переживати за появу пташиних гнізд, осиних вуликів і псування крокв комахами або в результаті природних явищ. Варто зауважити, що обробка карниза робиться далеко не перший десяток років, але лише недавно для цих цілей стали використовуватися більш сучасні матеріали, в тому числі софіти.

Чим здійснюється підшивка покрівлі

Саме існування підшивки необхідно для додаткового утеплення будинку, з хорошим збереженням повітрообміну. Виконується вона з різних матеріалів, що мають різні властивості і широкий ціновий діапазон.

Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, оглядпідшивки

Подшивка крыши(софит)

Найбільш старий метод-обшивка дерев’яною дошкою. Виконується з обрізної або необрізної деревини різних порід, хоча пріоритет віддається хвойним видам. Це найдоступніший матеріал для підшивки покрівлі і найменш дорогий, однак, і найдовший по монтажу. Спочатку деревину необхідно обробити від жуків-паразитів і просочити вогнетривким розчином, а потім витримати в теплому місці з хорошим провітрюванням протягом 30 днів. При підшивці в стиках, залишають зазори для природної вентиляції. Головний мінус-висока пожежонебезпека і відносна недовговічність. А якщо ви бажаете якiснi софiти купить, переходьте на сайт megaplast.ua.
Більш сучасне рішення-вагонка. Вона також доступна і не дорога. Як і дерево, вимагає спеціальної обробки для підвищення вологостійких і антисептичних властивостей. При підшивці укладається впритул один до одного, але обов’язково з зазором між карнизом і стіною будинку для вентиляції.
Листова фанера завершує перелік дерев’яних підшивок. Вона також вимагає спеціальної обробки, недовговічна і пожежонебезпечна. Однак при монтажі відрізняється зручністю, так як її можна обрізати під будь-які необхідні розміри і конфігурації.
Вініловий сайдинг. Матеріал, що з’явився і став популярним, відносно недавно. Може бути в різних цінових категоріях, відрізняється довгим терміном експлуатації. Однак за допомогою сайдинга буде проблематично забезпечити достатню вентиляцію підпокрівельного простору.
Металеві пластини (зазвичай застосовуються при фальцевой покрівлі). Дуже довговічні, а за рахунок матеріалу (Алюміній, оцинковані пластини) легкі і прості в монтажі. Основний мінус-висока вартість.
Софіт. Найбільш сучасний матеріал для підшивки. До плюсів можна віднести готові модулі, які не потребують додаткової обрізки і підгонки перед монтажем, довговічність, стійкість до кліматичних умов і простоту установки. Істотних мінусів у такого виду підшивки немає.

Софіти і їх різноманіття

Софіти відрізняються великим різноманіттям не тільки виробників і розмірів, але також конструкційними особливостями, і матеріалами, з яких вони виготовлені. По суті, вони являють собою сайдингові панелі, але зі строго певними параметрами.

За видами, які розрізняють:

Неперфоровані суцільні софіти, що мають повністю гладкі площини панелі. Використовуються для тих ділянок карниза, де висока ймовірність скупчення снігу або вологи.
Частково перфоровані софіти, що мають наскрізні отвори в середині панелі-оптимальні для місць, де необхідна помірна вентиляція. До таких місць можна віднести будови з опалювальними мансардами і горищами, в яких за допомогою частково перфорованих софітів можна домогтися істотного зменшення тепловтрат всієї споруди в цілому.
Повністю перфоровані софіти, що мають отвори на всій площі панелі. Підходять для забезпечення повноцінної вентиляції підпокрівельного простору.
Софіти з прихованою перфорацією, що мають отвори на міжпанельних згинах. Застосовуються в місцях, де з одного боку, є ймовірність попадання вологи ззовні, а з іншого боку необхідно регулювання рівня конденсату і уникнення високих тепловтрат. Такий вид софітів з’явився на вітчизняному ринку відносно недавно, тому має більш високу вартість.

За матеріалом виготовлення софіти бувають:

На матеріалах, їх плюсах і мінусах, варто зупинитися трохи докладніше.

Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, оглядрозміри

Монтаж металлического софита. Полезные советы строителя.

Пластик

Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, оглядрізновиди

Найбільш дешевий і практичний матеріал. Такі софіти легкі, а в монтажі прості – з ним впорається навіть людина, яка не має досвіду установки. Софіти їх ПВХ пофарбовані в масі, тому не бояться невеликих пошкоджень і потертостей. З пластиковими софітами можна забути про іржі, грибку і цвілі. Матеріал не горючий і спокійно витримує багаторазові перепади температури від +60 до -50°C.

Види Софіту(подсофіту) для підшивки покрівлі, Виды софит (подсофиту) для подшивки кровли.

Метал

Досить розумне співвідношення ціни і якості: формована оцинкована сталь, покрита поліестером, пуралом або грунтом. Відрізняється легкістю, довговічністю і простотою монтажу. Металеві софіти частіше встановлюються в держустановах, а в приватному житловому будівництві використовуються досить рідко.

Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, оглядогляд

Алюміній

Формовані панелі, покриті захисним шаром грунту, пурала або поліестеру різних кольорів. Дуже легкий матеріал. Мінус один-висока ціна.

Мідь

Найбільш довговічний матеріал з орієнтовним терміном служби в сто років і більше. Згодом втрачає свій первісний блиск, покриваючись патиною, яка, в свою чергу, є додатковим захистом металу. Найбільш дорогий варіант софітів.

Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, оглядсофа

Всі види металів мають загальні плюси і мінуси. До плюсів можна віднести стійкість до багаторазових коливань температур в широкому діапазоні, пожежобезпечність і відсутність можливості ураження грибками і цвіллю. До мінусів же відноситься схильність корозії, особливо при наявності найменших пошкоджень захисного покриття.

Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, оглядогляд

Монтаж

Монтаж софітів відрізняється простотою, тому нерідко його виконують своїми руками. Спочатку до крокв кріпиться лобова дошка, на яку в подальшому будуть встановлені водостоки. Потім проводиться завмер відстані від стіни будинку до лобової дошки і довжини звису. Виходячи з отриманих значень, здійснюється розмітка і нарізка софітів і напрямних, з урахуванням зазорів по 5 мм з кожного боку на температурні деформації.
Наступний етап-кріплення брусків 5х5 см до стіни будинку і виворітного стороні лобової дошки. На цьому етапі найголовніше-витримати рівень. До пристінних брусків здійснюється монтаж J-профілів, а на лобову дошку за допомогою фінішного профілю кріпиться J-фаска.

Далі починається сам монтаж софітів перпендикулярно до стіни в напрямні профілю. Спочатку закріплюється перша панель і вже до неї в замок додаються наступні панелі, відразу фіксуючись до каркасу саморізами з прес-шайбами. Саморізи необхідно не докручувати на пару міліметрів до кінця, щоб дати можливість руху панелям при температурних змінах.

Розміри та Виробники

Не існує стандартних розмірів для софітів: в залежності від виробника і матеріалів, розмір однієї панелі сильно варіюється. Найбільш частий розмір — 3000х300 мм, вітчизняні компанії готові запропонувати панелі з шириною від 20 до 40 см. Товщина також варіюється: для металевих це 0,3-0,6 мм, а для пластикових – 1-1,2 мм.
Найбільш популярні софіти вітчизняних виробників, таких як деці, Grand Line, Holzplast, Fineber, Альта Профіль та інші.
При необхідності підшивки покрівлі варто звернути увагу не тільки на поточну вигоду, але і на перспективу майбутнього. Можливо, софіти — не самий економічний спосіб завершити обробку покрівлі, зате найбільш довговічний, естетичний і простий в монтажі. Сукупність всіх позитивних якостей цього виду підшивки дозволяє зробити свій вибір саме на його користь.

Софіти для підшивки покрівлі: різновиди, розміри, оглядогляд

Подшивка свесов кровли софитами