Підземне укриття – ваш безпечний притулок

До останнього часу більшість людей вважали бункери атрибутом військових чи важливих політиків і навряд чи задумувалися, про будівництво такої споруди для себе. Та реалії нашого часу внесли серйозні зміни в поняття власної безпеки.

Родинне сховище

Люди інвестують у будівництво укриттів з різних причин. Та як правило, головною метою є збереження життя та здоров’я близьких в надзвичайних ситуаціях різного характеру, зокрема:

  • громадянські заворушення;
  • стихійні лиха;
  • загроза застосування вибухових пристроїв;
  • біологічні або хімічні загрози;
  • ядерна небезпека;
  • вторгнення в будинок сторонніх осіб;
  • пандемії.
Підземне укриття – ваш безпечний притулок

Загрози мають різні діапазони ймовірності та інтенсивності, в залежності від розташування вашої оселі. Наприклад, якщо ви проживаєте в прикордонній зоні, міській агломерації, поблизу технологічних споруд, то переважати буде небезпека техногенного, біологічного чи військового характеру. Якщо ваша домівка розташована в місцях прояву активних природних процесів, наприклад в прибережній чи гірській зонах, місцях підвищеної сейсмічної активності, на територіях, де часто формуються торнадо, то найімовірніше, ви піддаватиметеся загрозі стихійного характеру. В будь-якому випадку підземне укриття повинно витримувати всі зовнішні агресивні впливи та забезпечувати проживання протягом певного часу.

Підземне укриття – ваш безпечний притулок

Чому краще мати власне укриття

Переваги особистого укриття очевидні у порівнянні з переповненим громадським притулком, де під впливом хвороб, дефіциту води та харчів створюються додаткові небезпеки. Власне сховище, збудоване з точного розрахунку на членів родини, знаходиться поряд із будинком. Це забезпечує швидку евакуацію, враховує всі особливості існування мешканців.

Крім міцних конструкцій, герметизації приміщення, спеціальної системи вентиляції та фільтрації захисної споруди, величезне значення має внутрішній комфорт, що покращує психологічний стан осіб у неї, особливо дітей. Приємний колір та художнє оформлення стін, зручні ліжка, предмети інтер’єру – все це можна замовити при розсудливому підході. І звичайно, споруда повинна відповідати певним вимогам протирадіаційного, вибухового, біологічного захисту. Попри уявну велику вартість проєкту, існує безліч варіантів бюджетних сховищ, які можна купити та які виконують всі потрібні функції захисту.

Небезпечні виклики сьогодення вимагають від нас особливих рішень для захисту і благополуччя родини. Підземне сховище в разі необхідності дозволить безпечно дочекатися прибуття рятувальних служб.