Як вибрати хорошого сантехніка

Прокладка каналізації, установка водяного лічильника і інші процедури вимагають навичок професіоналізму.

Як же вибрати фахівця, який зробить всі роботи якісно і вчасно? Пропонуємо на Троєщині викликати майстра на сайті http://home-master.kiev.ua/santehnik_troeschina.html.

Умовно сантехніків можна поділити на три категорії:

Як вибрати хорошого сантехніка

Сантехніки з ЖЕСа мають найбільш економний прайс-лист, до якого, однак, у багатьох випадках додаються всі негативні лінії сантехніка з смішних оповідань. Зрозуміло, виключення бувають всюди, але в більшості випадків по-справжньому хороші сантехніки в ЖЕСе не зупиняються: приватна практика дає їм значно більший дохід і прекрасні умови.

Як вибрати хорошого сантехніка

Сантехніки-приватники дуже часто відзначені як ІП, хоча більшість вибирають не зв’язуватися з непотрібними документами і працюють за «сірими» схемами. Власне їх оголошення ви бачите на під’їздах, а дуже часто — ще й в мережі інтернет та газетах. Цінники на послуги такого сантехніка можуть істотно відрізнятися. Майте на увазі, що досвідчений фахівець знає собі ціну, завдяки цьому не ведіться на щирий демпінг. Втім і бездоказове завищення ціни зовсім не обов’язково гарантує високу якість. Істина знаходиться де-небудь в середині.

Сантехніки з профільних компаній — в більшості випадків сама елітна категорія фахівців. Їх високі розцінки відшкодовуються гарною якістю робіт і обов’язковою гарантією на них. Кожна фірма обов’язково укладає з вами договір на надання своїх послуг, завдяки цьому ви захищені від зірваних термінів та інших непорозумінь.

Це дроблення досить умовно: сантехнік з ЖЕСа цілком як правило має власну практику «на стороні». У більшості випадків таке поєднання не більше зручно ні майстру, ні клієнту: можливо, ваше замовлення буде робитися за залишковим принципом в перервах між терміновими викликами з «ключовою» роботи. Що стосується фахівців у вільному плаванні, то вони можуть досить сильно відрізнятися за рівнем. Мінімальна кількість запитань викликають співробітники спеціалізованих фірм: їх рівень контролює сам роботодавець, якому невигідно мати поганих співробітників. Завдяки цьому замовити сантехуслугі в такій фірмі — Самий аскетичний для вас спосіб отримати приємний результат.

Що ж робити, якщо ви не хочете звертатися в спеціальну організацію? І як переконатися, що сантехнік з фірми — дійсно власне той фахівець, якому ви хочете доручити власний будинок? Ми вам розповімо, на які специфічні особливості майстра необхідно обов’язково дивитися.

Точність — ввічливість не тільки королів, а й справжніх професіоналів. Спеціаліст, який серйозно ставиться до роботи, прийде до вас у точно визначений час, а в разі затримки з-за форс-мажорних обставин обов’язково зателефонує і попередить про запізнення. Увійшовши в квартиру, він зробить найкраще враження. Навіть звичайна акуратність в одязі говорить на його користь. І вже зрозуміло, ніяких тремтячих рук, запаху перегару і інших ознак алкоголізму!

Справжні фахівці уникають запевнень в тому, що «зроблять монтаж системи різної складності» або «вже сто подібних робили». Майстер повинен з великою увагою розглянути власне ваш квартиру або будинок, помітити її особливості. Якщо мають бути такі трудомісткі роботи, як прокладка труб системи опалення, важливо, щоб фахівець послухав всі ваші бажання. Добре, якщо фахівець задає вам питання про стан будинку або ваших певних вимогах до результату. Якщо сантехнічну меблі належить установка котла чи інша важка і важлива робота, він може навіть сфотографувати окремі місця в будинку. Для більшості робіт потрібно виконати точні обміри — і фахівець виконує їх, а не оцінює відстані «на око».

Потрібно стежити за тим, щоб сантехнік не нав’язував вам власну думку як єдино вірне. Зрозуміло, він — фахівець, і абсолютно точно знає про свою роботу більше, ніж ви. І, звичайно, він повинен показати вам на протиріччя або труднощі в ваших планах. Втім професіонал завжди знає кілька варіантів вирішення проблеми. Можливо, один з них буде більш правильним, однак, якщо він вам не сподобається, фахівець повинен запропонувати інші варіанти.