Як перевірити колонку в магазині

Придбання нової техніки потребує обов’язкової перевірки на справність. Здебільшого для побутових пристроїв та гаджетів достатньо ввімкнути живлення, послухати роботу двигуна чи перевірити реакцію сенсора на дотик. Для портативної колонки важливо її звучання. У магазині перевірити цю функцію складно, але можливо. Докладніше розповімо далі.

Оцінювання звуку в торговому залі

Це завдання складне, але доступне для виконання. Річ у тому, що в магазині приміщення має дуже гарну акустику, бо для його оздоблення часто використовують плитку та бетон. Вони добре відбивають аудіохвилю. У маленьких приміщеннях звук накопичується в кутках, і виникають додаткові баси. Тому намагайтеся вибирати девайс там, де торгові зали приблизно за площею та оздобленням схожі до квартири. Було б взагалі ідеально, коли хочете купити портативну колонку, узяти із собою ту, звучання якої добре знайоме, і порівняти її з іншими моделями.

Як перевірити

Складного нічого немає. Достатньо знайти в інтернеті підбірку тестових сигналів, прослухати музику декількох жанрів у найвищій якості. На що звертати увагу:

  • достатній рівень гучності динаміка;
  • немає зриву високих частот на максимальній інтенсивності;
  • чітке й ніжне звучання, не надмірний звук;
  • не забагато низьких частот, що змушують людський голос дрижати.

Звичайно, невеличка Bluetooth-колонка не відтворить музику так гарно, як більші акустичні системи. Проте і вона має тішити слух, а не грати на нервах, спотворюючи мелодію. Тож, якщо є можливість, зробіть підбірку треків серед тих, які добре знайомі у звучанні. Бо саме вам насолоджуватися їхнім прослуховуванням.

Швидка перевірка загального стану техніки

Візуальний огляд допоможе виявити недоліки, які могли виникнути під час транспортування. Конструкція корпусу має бути надійно закріпленою, без люфту, порожнин. Інакше колонка видаватиме сторонні звуки під час роботи. Перевірте, чи всі кнопки та перемикачі рухаються плавно, без докладання зусиль. Роз’єми мають бути чисті, не розхитані. Послухайте, чи під час звучання динамік не шипить, не рипить і не тріщить.

На що ще звертати увагу

Щоб відчувати задоволення від звучання портативної колонки, варто оцінювати певні її параметри заздалегідь. З асортиментом у Харкові можна ознайомитися на сайті Алло.юа. Насамперед це частотний діапазон звуку. Від цього показника залежатиме якість відтворення музикальних композицій. Чим він вищий, тим насиченіше звучання та передання ефектів. Чутливість динаміка впливає на гучність, не спотворюючи мелодію.

Багато користувачів соромиться робити детальну перевірку колонки в магазині. Пересвідчуються, що вона працює, і все. Потім часто стикаються з низкою проблем, які можна було виявити на місці й відразу замінити на іншу модель. Тому не варто боятися довго вибирати, детально вивчаючи всі характеристики та уважно прислуховуючись до звучання.