У чому відмінність кабелю ШВВП від ВВГ

Зараз на ринку таке розмаїття кабельної продукції, що недосвідченій людині або електрику-початківцю самому не розібратися у всіх нюансах. Візьмемо, наприклад, два кабелі: ШВВП і ВВГ. Зовні вони практично нічим не відрізняються, хіба що кольором, але хто на це звертає увагу? А ось тут якраз і криється розгадка, адже за своїм призначенням ці кабелі різні. Якщо ви сумніваєтеся у вірності вибору, купуйте у надійного продавця кабельної продукціі, компаніі Кабель-ОК.

Будова кабелів

  1. Центральна жила.

  2. Внутрішня захисна оболонка.

  3. Зовнішня захисна оболонка.

Обидва кабелі мають внутрішні струмопровідні жили, ізоляцію на кожній окремій жилі та загальну ізоляцію. Причому ізоляція не тільки захищає від пробою між жилами, а й від займання, що дуже добре за певних умов роботи. А ось далі виникають відмінності й перше стосується самих жил.

Відмінності ШВВП і ВВГ

  1. У ШВВП жили складаються з безлічі дрібних дротів, а у ВВГ кожна жила монолітна, тобто один дріт. Тому якщо у вас дріт буде часто згинатися, то краще брати варіант з немонолітними жилами. У цьому випадку ліпше себе демонструє варіант з ШВВП. Кабель ВВГ більше підходить для встановлення стаціонарно, тобто коли він закріплюється і не гнеться. Вигини він погано виносить, тому внутрішні жили попри їх товщину, можуть ламатися. Навряд чи у вас з легкістю вдасться цей кабель скрутити в невелику за діаметром бухту.

  2. Але у ВВГ є одна суттєва перевага. Оскільки у нього жила — єдиний провідник, то струм тече по всій жилі. У ШВВГ справи йдуть трохи інакше. Усі дрібні струмопровідні волоски, які утворюють жилу, мають невелике, але все ж ізоляційне покриття. Тому не завжди кожна така волосинка стикається з тією, якою тече струм, а отже, не по всьому діаметру йде струм. Це може призвести до перегріву дроту.

Варіанти застосування

Провід ШВВГ зручніше просмикується через захисні гофри, краще лудиться і більш гнучкий, тому він знаходить застосування в основному в не найпотужніших установках. ВВГ навпаки, не особливо добре згинається, а тому по захисних гофрах проходить погано. Взагалі, його краще використовувати стаціонарно. Але його плюс у тому, що він добре підходить під гвинтові затискачі, на відміну від ШВВГ, кінці якого часто плющаться, а тонкі проводки ламаються.

Де купити

Попри схожість зовні, але відмінність у застосуванні, обидва дроти доступні в багатьох магазинах. В Cable-ok можна знайти сертифіковану продукцію за доступними цінами. Якщо сумніваєтеся у виборі, то фахівці підкажуть правильне рішення за вказаними на сайті номерами