Залізобетонні кільця. Характеристики, розміри, види, застосування

У будівництві та побуті використовуються залізобетонні кільця. Це елементи бетонних конструкцій, які розробляються заводами виробниками під конкретні потреби.

Із заводу вони надходять різного діаметру, різної висоти, комплектуються кришками, що дає змогу використовувати ці бетонні кільця в Івано-Франківську в питаннях облаштування зливних ям, дренажу, а також септиків і колодязів.  Пропонуємо розібратися в тому, що являють собою залізобетонні кільця.

Опис і особливості

Виходячи з назви, зрозуміло, що залізобетонне кільце складається з металу і якісного бетону. Це робить його міцним, дає змогу чинити опір навантаженням зовні та зсередини. Під навантаженнями зовні розуміється тиск ґрунту на кільце. Що стосується внутрішніх навантажень, то це вода, яку кільця стримують, не даючи їй потрапляти в землю. А якщо вас цікавлять бетонні кільця для септика ціна доступна на сайті за посиланням.

Останнє особливо актуально під час облаштування септиків і зливних ям. Кільця зазнають додаткової гідроізоляції, що дає змогу повністю зробити їх герметичними. Залізобетонні кільця на фото мають форму циліндра.

Колодязні каналізаційні кольца, вони ж залізобетонні вироби, представлені на ринку різними діаметрами. Це розширює сферу застосування матеріалу, дає змогу експлуатувати в потребах приватних забудовників і капітального будівництва. Такі кільця важать пристойно, тому доставити їх власноруч не вийде.

Здебільшого для їхньої доставки застосовується маніпулятор, який одночасно доставляє їх на об’єкт і самостійно вивантажує, здійснює монтаж. Для монтажу і вивантаження, у кожного кільця передбачені спеціальні зачепи. Вони є частиною залізобетонних конструкцій, тому геометрія самого кільця не порушується під час вивантаження.

У комплекті до кілець поставляється дно, а також верхня кришка. Це дає змогу домогтися максимальної герметичності, дотриматися норм СНиП, виконати монтаж септика правильно.

Види залізобетонних кілець

Говорячи про види, потрібно зазначити, що кільце залізобетонне для колодязя представлено кількома основними класами. Це дренажний різновид, що використовується для каналізаційних систем, для облаштування зливних ям і колодязів. Є стінові варіанти. Їх зручно використовувати там, де необхідно облаштувати колодязь.

Залізобетонні кільця. Характеристики, розміри, види, застосування

Такі системи мають низку важливих зачепів, що дає змогу сформувати єдиний, потужний блок. У продажу представлено варіант із замком, а також ті, які мають кришку і основу. Останнє дає змогу домогтися герметичності.

Є в продажу і добірні варіанти, які актуальні для виробництва за індивідуальними замовленнями. Ці варіанти розробляються за конкретними розмірами замовника і завжди робляться на замовлення.

Залізобетонні кільця бувають з отворами

Залізобетонні кільця для каналізації завжди проходять етап армування. Завдяки цьому вони мають єдину, потужну конструкцію. Під час монтажу, зачепи загинаються, утворюючи пази. Кільце, друге в черзі, яке опускається на попереднє, за допомогою елементів металу звалюються між собою. Наявність паза, навіть коли кільця перебувають у рідині, не дає змоги їм підніматися і повертатися відносно одне одного. Ця властивість є актуальною.

Щодо видів, хотілося б відзначити різницю діаметра кілець. Для облаштування колодязів і приямків свердловин найчастіше застосовується кільце з висотою 90 сантиметрів. Внутрішній і зовнішній діаметр залізобетонних кілець, це індивідуальні показники виробника. Їх варто враховувати на момент купівлі. Товщина стінки теж може відрізнятися, що говорить про міцність виробу.

Характеристики та розміри

Говорячи про найважливіші характеристики кілець з бетону, варто відзначити їхню стійкість до впливу вологи. Саме у вологому середовищі вони будуть використовуватися найчастіше, оскільки з їхньою допомогою облаштовують колодязі, а також зливні ями, приямки для свердловин, а також інші місця з підвищеною вологістю.

Саме тому кільця не повинні ніяк реагувати на воду. Цьому сприяє якість бетону. Що бетон якісніший, то вищі його гідроізоляційні властивості. Для кілець, які будуть застосовуватися як приямок, тобто перебуватимуть у вогкості, підійде марка бетону М100, М150, для залізобетонних кілець, які стоятимуть у септику, найкраще не економити і купувати вироби з бетону марки М300 не менше.

Залізобетонні кільця та їхні розміри

Зверніть увагу на такі характеристики, як зовнішній і внутрішній діаметр. Зовнішній діаметр дасть змогу зрозуміти діаметр заглиблення перед монтажем. Внутрішній діаметр дасть змогу порахувати обсяг, який зможе заповнити рідина в процесі експлуатації.

Різниця між внутрішнім і зовнішнім діаметром це товщина стінки. Чим вона товща, тим міцніші куплені вироби. На міцність впливає і внутрішня арматура. Арматура для кільця являє собою дріт, діаметром не менше 4-6 мм. Цього достатньо для того, щоб бетон не руйнувався від часу і вологи.

Розміри залізобетонних кілець важливі, особливо варто враховувати внутрішній діаметр. У продажу залізобетонні кільця, використовувані для колодязя, можуть поставлятися з внутрішнім діаметром від 60 см до 2 метрів, включно. Що більший діаметр, то більший об’єм рідини зможе утримувати в собі кільце.

Це зручно, оскільки не доведеться часто наймати техніку для викачування стічних вод. У випадку з питним колодязем, щоб стовп води завжди перебував на належному рівні, найкраще обирати кільця залізобетонні збірні діаметром від 90 до 160 сантиметрів, включно.

Коли ми дивимося на маркування виробу, вибираючи його в магазині, ми завжди бачимо дві цифри. Перша цифра вказує на висоту, друга — на внутрішній діаметр. Висота теж, зрештою, вплине на об’єм.