Важливість довідки про несудимість у різних сферах життя: від працевлаштування до міграції

Довідка про несудимість – це документ, який підтверджує відсутність записів про судимість або описує кримінальну історію особи. Вона потрібна для того, щоб довести факт того, що на певний момент життя людина не має судимостей в Україні. Якщо ж особа притягалася до кримінальної відповідальності, то ця довідка підтверджує, що в неї вже знята або погашена судимість. Цим папером можна також підтвердити, що людина не знаходиться у розшуку. Документ має чітко обмежений час дії. Його термін зазвичай становить 30 діб. Довідка підтверджується печаткою органу, який її видав. Документ призначений для внутрішнього використання на території Україні, а також для надання в посольства для виїзду за кордон.

Кому і для чого видається

В Україні замовити довідку про несудимість можуть особи, які досягли 14 років. Вона видається за особистим запитом у двох варіантах: в електронному та паперовому. Частіше за все ця довідка потрібна у наступних випадках:

Важливість довідки про несудимість у різних сферах життя: від працевлаштування до міграції
  • при працевлаштуванні;
  • для отримання дозволу на ведення певних видів діяльності;
  •  при поданні документів на отримання візи;
  • для отримання дозволу на користування зброєю;
  • для встановлення опіки або усиновлення;
  • для отримання громадянства.

Зазначений документ також може бути потрібним при поновленні певних документів або для надання в ТЦК.

Різновиди

Громадяни можуть отримати два види довідок: скорочену або повну. Перша включає інформацію про відсутність або наявність судимості, а також інших обмежень, передбачених кримінально-процесуальним кодексом України. У повній версії міститься додаткова інформація: деталі кримінальної справи, а також дані про обмеження, які були накладені на громадянина. Слід зазначити, що в кожному конкретному випадку закон передбачає різний обсяг відомостей, які надаються на запит особи. У разі тимчасового або постійного проживання людини за межами держави вказану довідку видають посольства або консульські установи України.

Важливість довідки про несудимість у різних сферах життя: від працевлаштування до міграції

Куди звертатися за документом

Швидко та зручно замовити довідку про несудимість можна в компанії Legalab. Її спеціалісті допоможуть оформити цей документ без ваших особистих візитів до сервісних центрів МВС. Період оформлення складає до п’яти днів, а її вартість напряму залежить від терміновості. Для замовлення послуги необхідно підготувати паспорт громадянина України або закордонний паспорт, ІПН. Тим, хто раніше змінював своє ім’я або прізвище, треба буде надати документи, які підтверджують зазначені зміни.