Переваги подорожі на поїзді

Будь-яка людина, що планує відпустку та бажає подорожувати на велику відстань, насамперед думає про такий вид транспорту, як літак. Однак чому вибір падає власне на нього? Що як змінити вектор і вирушити в дорогу поїздом. Тим паче, існує дуже багато причин підібрати для поїздки конкретно цей тип транспорту.

Безумовно, дістатися до найдальших куточків світу чи у навколосвітню подорож на поїзді не вийде, проте об’їздити увесь континент — більш ніж можливо. Дуже багато людей применшують і не бачать хороших сторін цього виду транспорту.

Невелика ціна

Напевно, важливим плюсом поїздів вважається невелика ціна квитків. Тим більше це важливо для молодих туристів і студентів. У багатьох випадках, квитки на такий тип транспорту коштують на порядок дешевше, ніж на літак (за умови, що йдеться про відносно невеликі відстані). До всього іншого, у багатьох країнах, включно з ЄС, залізничні компанії пропонують акції та знижки. Подібного від авіаперевізників чекати не варто. Наприклад, діти, які не досягли дворічного віку, можуть їздити поїздом зовсім безкоштовно, тоді як юнаки до 15-ти платять лише частину ціни квитка. Що ви тепер можете сказати? Тому, якщо ви часто їздите жд транспортом то для вас буде вигідно купляти билеты жд укрзализныця на сайті proizd.ua.

Спокій і мінімум дій

На відміну від аеропортів, залізничний транспорт заощадить ваші нерви і сили. На вокзал не потрібно приїжджати протягом кількох годин, щоб вистояти чергу, пройти процедуру реєстрації та перевірку безпеки. Дуже просто приїхати з квитком або придбати його перед самим відправленням, після цього сісти на поїзд. Навряд чи може бути щось простіше.

Встановлена вартість

Незалежно від дня тижня, чи то свято, чи то будній день, ціна на залізничні квитки завжди однакова і незмінна. Винятком вважається Україна, тут вартість залежить від завантаженості дня, що часто грає на руку досвідченим туристам. Вам не потрібно перебудовувати власний графік, різко змінювати плани і летіти стрімголов серед тижня, тому що авіаквиток у цей день дешевший. Немає необхідності і в пошуках лоукостів, і також інших гарячих пропозицій. Якщо ви наважитеся їхати, то зробити це можна цього ж дня.

Гнучкий графік

Через сучасний життєвий темп не застрахований ніхто від сильної зміни планів. Трапитися може все що завгодно. Наприклад, не варто нічого запізнитися на літак через ті самі затори. У такому разі потрібно буде чекати на наступний рейс, який може відправитися наступного дня, а то й через два-три дні. У випадку з транспортом залізницею, про таку проблему варто одразу забути. Так, у популярних напрямках рейси ходять приблизно з інтервалом у 2 години. В іншому випадку, потрапити в точку призначення можна з пересадками.

Переваги подорожі на поїзді

Непередавана обстановка

Багато мандрівників цілком можуть собі дозволити поїздки літаком, але вони віддають перевагу поїздам через оригінальний і унікальний шарм, романтику, чарівність. Сівши у вагон, ви немов переноситеся в іншу еру, у весь світ, де панує власна обстановка. Провідник, який пропонує і розносить чай, ритмічний стукіт коліс, затишок, розмови поруч із вікном, за яким проносяться пейзажі. Передати словами неможливо, все це необхідно відчути.

Переваги подорожі на поїзді

Комфортабельність

Незважаючи на велику ціну квитків, літаки не надають необхідного рівня комфорту. Як можна відіспатися сидячи в одній позі багато годин під ряд. Після прильоту ви гарантовано будите втомленими, розчавленими і без натяку на приємний настрій. Інша справа поїзди, а саме купе або спальний вагон. На кожного пасажира чекає чисте ліжко, велика зручна полиця, відсутність турбулентності та інших негативних подразників.

Переваги подорожі на поїзді

Точне прибуття за розкладом

Чи траплялися з вами випадки, коли поїзд скасовували? А чи затримувалися вони через грозові хмари? Навряд чи. На відміну від авіаперельотів, можна майже завжди бути впевненими в тому, коли ви доберетеся до пункту призначення. Поїздки поїздом за кордон або в країні ніколи не будуть зірвані.

Розташування

Ще один значущий плюс поїздів — близькість залізничних вокзалів до центру міста. Чого не скажеш про аеропорти. Тут виключені нахабні таксисти, які вимагають дуже великі гроші. Дістатися до залізничного вокзалу дуже легко можна метро або будь-якому іншому міському транспорті.