Перевага направляючого профілю для гіпсокартону

Ви нверное чули, що гіпсокартон дозволяється шити не тільки на каркас з металу, але і на обрешітку з дерева, проте інший варіант якщо і використовується, то виключно для чорнових покриттів, або людьми, які бажають заощадити по максимуму.

Більш того багато фахівців почали застосовувати каркаси з металу навіть там, де з самого початку технологія передбачала застосування дерева, наприклад, при обшивальних роботах приміщень вагонкою, або пластиковими євровагонка.
Чим же так цікавий профіль для професіоналів, може бути, вони просто намагаються собі полегшити життя за рахунок замовників? Купуйте завжди якісний профіль, а зробити можна в магазині https://lviv.kub.in.ua/gipsokarton-i-profil/profil-dlja-gipsokartonu/, тут представлений широкий авибор як напрямних та інших комплектуючих для гіпсокартону.

Тут потрібно відразу зазначити, що ніякої змови серед фахівців немає, і використання залізного каркасу для власників принесе виключно переваги.

По-перше, необхідно брати до уваги, що профіль, хоча і створений з прокатної сталі, однак має шар цинку на своїй поверхні, що успішно береже матеріал від корозійних процесів. Це дає можливість застосовувати їх в місцях з великою вологістю — ванні приміщення, кухні, вулиця, лазні, сауни і так далі.

Перевага направляючого профілю для гіпсокартону

Якщо правильно провести установку, то каркас з металу служитиме довше обшивки, що покриває його, будь то гіпсокартон або будь-який інший матеріал.
Друге, профіль з самого початку має правильну геометрію, з цієї причини збирати рівні площини з нього стане набагато простіше — це інформація для тих, хто любить все робити власними руками.

Третє, профіль має хорошу жорсткість, що дає можливість робити з нього навіть перегородки, які здатні тримати солідні навантаження без деформувань.
Порада! Мова зараз йде не про всі профілях відразу. Важливо відрізняти сучасний матеріал, і те, що під його виглядом просувається продавцями. Це ми обов’язково обговоримо по ходу сьогоднішнього матеріалу.

Досить відповідальним плюсом металопрофілю вважається те, що метал не змінює власних розмірів при впливі вологи. Він не розсихається і не покривається пліснявою, як це відбувається з елементами з дерева. Температурне розширення у нього теж знаходиться в межах норми. Все це говорить про те, що обшивка буде відчувати менше навантажень, її не буде вести, і тріщини на тому ж гіпсокартоні виникати будуть з меншою часткою ймовірності — тут ще багато залежить від того, як каркас зібраний.

Що дуже приємно для тих, хто виконує складання, профілю комплектні, і мають таку форму, що збірка каркасних елементів набагато спрощується.

Перевага направляючого профілю для гіпсокартону

Недоліків, як таких, даний матеріал не має зовсім, не рахуючи значну вартість, ніж за ту ж рейку. Втім тут потрібно відразу зазначити, що міцності якісного профілю вистачає для того, щоб робити каркаси з використанням меншої кількості поясів, що частково дасть можливість зрівняти початкову різницю в цінах.

Все про профіль

Якщо ви ще думаєте, чи варто витрачатися, і наші аргументи до кінця не переконали вас, то продовжуйте читати. Саме вам сподобається глава даної частини, в якій ми будемо розраховувати кількість матеріалу. Там-то ви і зрозумієте, що переплачувати-то особливо і не потрібно буде. Ну, а зараз пропоную розібратися з різними видами профілю та дізнаємося їх цільове спрямування.

Види профілю

Умовно всі профілю поділяють на стельові та стінові. Чому умовно? Так так як вони взаємозамінні, і кожен вид може бути застосований в нетипових для нього умовах. Але давайте про все по-черзі.

UD-профіль для конструкцій стелі. Його кодове позначення ППН або UD — різниці ніякої, від фахівців ви можете почути будь-яке найменування.
Він має перетин з прямими кутами, без однієї стінки і при погляді з торця має форму літери «п».
Від автора! Давайте відразу домовимося, що центральну сторону профілів ми будемо називати Підставою, в той час як інші — боковинами або стінками.

Розміри профілю наступні — підстава (ширина профілю) 28 мм; стінки (висота профілю) 27 мм — останнє значення для дешевих профілів неточне, так як виробники примудряються економити і тут, роблячи його 24 мм, що в більшій мірі ускладнює монтаж.
Довжина може змінюватися від 2-х до 4-х метрів, але класичним варіантом вважається профіль в 3 метри. Це стосується різних типів виробів, так що про даний момент ми повторюватися не будемо.
Товщина стінок теж відрізняється. Розповімо про це детальніше, як тільки розберемо всі різновиди профілів.

Застосовується ППН профіль в різних місцях каркаса — як правило його призначення зробити закрите кільце уздовж периметра обшивають площині, щоб зручно і точно виставити важливі профілю і зв’язати конструкцію зі стінками. Також його ставлять в місця переходів між рівнями у важких конструкціях, на зовнішні кути коробів і криволінійних фігур, а часом і зовсім весь каркас може бути зібраний з таких елементів.
Порада! Даний профіль для стрічки диодной вважається прекрасним Підставою, так як має рівні стінки і буде успішно відводити від неї тепло, що зробить більше термін служби.

Наступний профіль теж вважається стельових. Називається він ПП або CD. На відміну від попеного варіанту має на кінцях загнуті жорсткі ребра. За рахунок цієї форми профіль має куди більшу жорсткість.
Розміри у нього такі — ширина підстави 60 мм, висота стінок 27 мм. Як можна помітити, розміри 2-ух елементів обрані так, щоб один міг вільно вставлятися в другій.
Ширина профілю дозволяє вільно стикувати на ньому два гіпсоволокнисті листа.
Порада! Нагадуємо, що при укрученні самореза в початок листа, від нього необхідно робити відступ вглиб не менше 1,5 сантиметра.

Також подивіться уважно на те, що на відміну від ППН профілю, на ПП по підставі проходять борозни. Це також дає йому міцності, однак що важливіше — дає можливість швидко і точно ставити положення листів при обшивальних роботах. При цьому в момент вкручування саморезов в жорсткий метал вони не можуть зісковзнути в сторону.
Порада! Не звертаючи уваги на маленьку висоту профілів для стелі, з них часто збирають стінові каркаси, крім, напевно, перегородкових, що дає можливість трошки зекономити забирається каркасом простір, що особливо важливо для житла невеликих розмірів.

Далі перейдемо до стінних профілів. Першим йде також спрямовує варіант, який має назву ПН або UW.

Розміри у даного профілю можуть бути наступними — висота завжди дорівнює 40 міліметрів, а ось ширина може бути найрізноманітнішою.
50 мм — використовується для установки фальш стін і будівництва перегородок для стін, причому може бути застосований і в якості головного профілю; 75 і 100 мм застосовуються лише в якості перегородочного профілю і підбираються згідно з тим, якої товщини повинна вийти перегородка.

Як і ПНП-профіль має «п» -образну форму, але за рахунок більшої ширини жорсткість у нього буде вище, за умов, що товщина стінок виробів однакова.

Перевага направляючого профілю для гіпсокартону

Наступний профіль називається стоечним і має позначення ПС або CW. Розміри його вибираються під підібраний UD-профіль. Висота стінок становить 40 мм, ширина 50, 75 і 100 виходячи з цього, однак це на паперовому аркуші, за фактом дані цифри трохи поменше, щоб було комфортно об’єднувати деталі — 48,8; 73,8 і 98,8 міліметрів.
Також має загнуті жорсткі ребра, що дає можливість його використовувати в якості підстав для перегородок, втім саме ця форма зменшує популярність даного рішення, адже деталі стає неможливо вставляти один в одного, завдяки чому під час установки перемичок і заставних доводиться вигадувати різноманітні сполуки.

  • Останнім видом профілю для монтажу вважається арочний з кодовою назвою ПА. Він має точно такі ж параметри ширини і висоти, як ПП (27 * 60), але зовні відрізняється дуже значно.
  • Складається він з 2-ух рівних частин, замикатися один в одного. По обох боках деталі мають періодичні просечки, що наділяє профіль здатністю вільно гнутися в межах однієї площини.
  • Використовують його для побудови криволінійних фігур з гіпсу, наприклад, тих же арок. Але через досить більшої вартості деталі, як показала практика її застосовую нечасто — у вигляді заміни беруть ППН профіль, який теж можна вигинати. Розповімо про це трохи пізніше.