Як правильно вибрати меблі для спальні?

Спальня — одна з найважливіших кімнат у будинку, це оаза спокою і розслаблення. Добре спроектована спальня не тільки дає відчуття безпеки, а й є функціональним місцем зі сприятливою атмосферою для сну і відпочинку. Найголовніше, щоб спальня викликала позитивні асоціації та відповідала потребам господаря будинку.

Основні правила декорування спальні

Багато людей ставляться до спальні як до свого притулку, місця, де вони можуть відпочити і розслабитися після важкого робочого дня. При виборі меблів для цієї кімнати варто враховувати наявний простір. Для маленьких спалень основну увагу слід приділяти функціональності, не забуваючи про загальний дизайн і зовнішній вигляд інтер’єру. Важливо, щоб спальня була окремою зоною у квартирі й асоціювалася насамперед зі сном і відпочинком. Набір меблів для спальні має складатися з ліжка і приліжкових тумбочок. Крім того, варто вкласти кошти у велику шафу для одягу та додаткові елементи, такі як туалетний столик, крісло і стіл. Вибір меблів залежить, звісно, від розміру кімнати, а також від того, що знаходиться в інших частинах квартири. Наприклад, людям, у яких є гардеробна, немає необхідності вибирати шафу-купе для спальні недорого. Меблі також мають відповідати кольору стін у спальні, щоб уся обстановка була гармонійною.

Вибір ліжка має велике значення

У середньому людина проводить у ліжку до 1/3 свого життя, тому вибір цього предмета меблів такий важливий. Варто пам’ятати, що ліжко має бути комфортним, зручним і відповідати індивідуальним потребам. Особливе значення має ширина матраца та матеріал, з якого він виготовлений. На думку експертів, найкраще обирати матрац із піни або кишенькових пружин. Мінімальний розмір матраца для однієї людини — 90/200, для двох осіб — 140/200, а для пари, що спить на одному ліжку, комфортний розмір — 160/200 або 180/200. Проте все залежить від вільного простору та ваших власних уподобань. Однак майте на увазі, що наведені вище розміри відносяться до матраца, і до них необхідно додати каркас ліжка. Нині дуже популярними є ліжка готельного та континентального стилю, які характеризуються широким і товстим узголів’ям. Тому перед покупкою варто ретельно виміряти ширину і довжину спальні ціна, беручи до уваги, що до ліжка має бути доступ з обох боків. На ринку представлений широкий асортимент різних моделей ліжок, і, безумовно, найцікавішими є моделі з м’якою оббивкою та зручним і м’яким підголівником. Це дає змогу читати або дивитися фільми в ліжку, притулившись до м’якої частини. Що стосується матеріалу ліжка, то найкраще вибрати модель з дерева або високоякісного HDF чи MDF. Також важливо вибрати відповідну раму, виготовлену з високоякісних матеріалів. Варто додатково вкласти гроші в контейнер для постільної білизни, особливо тим, у кого в квартирі мало місця для зберігання.

Виняткові приліжкові тумбочки

Приліжкові тумбочки — незамінні предмети меблів у спальні, адже саме в них можна зберігати книги і газети, косметику, а також смартфон, планшет та інші електронні пристрої. Нині стандартом є оснащення спальні однією або двома тумбочками біля ліжка. В ідеалі у кожного партнера має бути своя приліжкова тумбочка на своєму боці ліжка. Варто пам’ятати, що на ринку можна знайти комплекти меблів для спальні, які складаються з ліжка і приліжкових тумбочок. Таким чином, ви можете бути впевнені, що весь комплект буде відповідати за стилем і кольором. Звісно, ви можете й самі обрати приліжкові тумбочки, але при цьому слід звернути увагу на якість їхнього виготовлення, а також на їхню місткість. Шухляди або полиці мають бути такими, що закриваються, а не відкритими, оскільки це полегшує підтримання порядку. У висувних шухлядах можна зберігати ліки, серветки або зарядний пристрій, а зверху можна поставити склянку води або чаю, а також годинник або будильник.

Простора шафа для одягу

Ще одним важливим предметом меблів у спальні є шафа, довжина і ширина якої мають відповідати розмірам кімнати і вашим власним потребам. Звісно, найкраще вибрати шафу завдовжки два-три метри, адже в ній можна розмістити не лише одяг, а й білизну, рушники, халати та сумочки. Гарна ідея — замовити шафу-купе на замовлення або вибрати щось із готових конструкцій. Важливо, щоб стиль шафи відповідав іншим меблям у спальні. Сьогодні можна знайти безліч цікавих аксесуарів для зберігання та організації різних дрібничок, наприклад, полицю для прикрас і годинників, а також спеціальне місце для зберігання колготок або краваток. Для маленької спальні краще вибрати шафу з розсувними дверима, оскільки вони займають менше місця. Звичайно, для великих кімнат на додаток до шафи можна вкласти гроші в комод для зберігання білизни.

Як правильно вибрати меблі для спальні?

Туалетний столик для кожної модниці

Елемент дизайну, популярність якого останнім часом зростає, — туалетний столик. Цей предмет меблів особливо популярний серед модниць, які хочуть з комфортом нафарбуватися і змити макіяж. Особливо важливо вибрати туалетний столик, що поєднується з іншими меблями в спальні. Достатнє освітлення дзеркала на туалетному столику також дуже важливе, і тут можна використати ідею візажистів і художників, тобто встановити великі лампочки по обидва боки предмета меблів так, щоб вони висвітлювали обличчя симетрично. Світлодіодні лампи з кольором, схожим на денне світло, безумовно, найкраще підходять для цієї мети. До туалетного столика варто придбати крісло, пуф або стілець. Для великих спалень можна також вкласти гроші в кавовий столик і два зручних крісла для читання. Тому, якщо вас цікавлять меблі для спальні зі знижкою подивіться на сайті megadim.ua.

Як правильно вибрати меблі для спальні?

Обираючи меблі для спальні, варто насамперед зважати на їхню функціональність і на те, наскільки вони відповідають вашим уподобанням. Важливо, щоб усі елементи декору були схожі за стилем. Нині дуже популярні стилі модерн і гламур. Під час облаштування спальні не забувайте про різноманітні аксесуари, як-от рулонні штори або фіранки, рамки для картин і приліжкові лампи. Однак слід уникати надмірностей і тісноти, оскільки в акуратному інтер’єрі краще відпочивається. Спальня має асоціюватися зі сном і відпочинком, а також із позитивною атмосферою, тож під час вибору меблів та аксесуарів слід керуватися насамперед своїми потребами.