Яким має бути електричний щит

Здається, що вибрати електричний щит просто. Моделі майже однаково виглядають, відрізняються лише розмірами та матеріалом виготовлення. Насправді за схожим виглядом приховано безліч важливих деталей, кожна з яких може стати вирішальною при виборі.

Великий асортимент електричних щитків знайдете тут https://cable-ok.com.ua/shchity-raspredelitelnye-i-boksy/.

Електрощитки за типом встановлення

Основою вибору має стати місце встановлення. За цим критерієм виділяють два види:

  • зовнішні;

  • внутрішні.

Для встановлення у квартирі підійдуть внутрішні, виготовлені з міцного пластику. Але зверніть увагу: вони мають різний ступінь захисту від пилу та вологи. Оптимальними будуть значення захисту IP 21, 31, 32. Менший ступінь підійде для встановлення у середині квартир, більший потрібний якщо вирішите винести в тамбур.

Значення захисту не нижче IP 54 знадобиться для приватних будинків, якщо електричний щит встановлено на вулиці. Додатково він оснащений ущільнювачем на дверцятах, що запобігає потраплянню вологи всередину. Крім того, його виготовляють з металу, оскільки він стійкіший до механічних пошкоджень.

Яким має бути електричний щитМісткість електрощитка

Визначивши тип встановлення, необхідно точно знати місткість. Для цього необхідно знати кількість модулів, що планується встановити. Розрахунок виконується наступним чином.

  1. Побутові прилади поділяють на групи. Кожна група має бути під’єднана на окремий автоматичний або диференційний автомат.

  2. Визначаємо кількість контрольно-запобіжних приладів, що будуть встановлені в щитку.

  3. З’ясовуємо кількість модулів, що буде встановлено.

Після цього дізнаємось необхідний розмір та місткість щитка. Порада: варто додати запас ще для 1-2 автоматів Це знадобиться в тому випадку, якщо доведеться виводити лінію ще на одну групу приладів. Тоді не доведеться змінювати щиток.

Що ще має значення при виборі?

Зверніть увагу на тип встановлення.

Яким має бути електричний щит
  1. Накладні електричні щитки просто монтуються. Але займають простір, що може бути важливим в маленькому передпокою, наприклад.

  2. Вбудовані моделі монтувати складніше: доведеться вирізати у стіні окрему нішу. Але вони компактні, не займають багато місця, естетично виглядають.

Якщо є сумніви, який найкраще вам підійде, телефонуйте в інтернет-магазин Kabel-Ok. Досвідчені фахівці допоможуть з вибором, запропонують найкращі моделі, нададуть корисні поради. Також оформлять замовлення з доставкою за вказаною адресою.