Як вибрати сонячні панелі для приватного будинку

Щоб дати відповідь на це питання необхідно визначитися у великій кількості фотоелектричних модулів та їх деталей. Останнім часом виробництво збільшилося більше, ніж утричі, і продовжує розширюватися — виникають нові торгові марки, які наповнюють ринок високою кількістю моделей.

Основні характеристики для вибору фотоелектричних батарей

  • Середнє за добу використання електрики.
  • Розмір — зазначимо, що якщо варто розглядати альтернативу між однією великою та декількома маленькими, набагато надійнішим стане встановлення великої. Матеріал виготовлення.
  • Комфортна температура: від 40°С до +85°С;.
  • Експлуатаційний термін – якісні модулі безперебійно функціонують протягом 25 років, зі зменшенням ефективності кожні 10 років на 6-7%.

Необхідно розуміти, що кожна характеристика відбивається на оптимальності вибору відповідного обладнання власне під індивідуальні умови: починаючи від кліматичних та завершуючи площею розміщення та потрібною потужністю. Якщо ви вирішили купити сонячні батареї, рекомендуємо відвідати магазин solartech.if.ua.

З якою метою можуть застосовуватися

Це альтернативне джерело електрики використовується для всього, що потребує електроструми. А саме для:

  • Роботи електричного освітлення у будинках, школах, лікарнях та інших спорудах.
  • Функціонування побутових електроприладів: холодильників, пральних машин.
  • Постачання теплом при використанні систем обігріву слабкої потужності.
  • Освітлення садів, парків, вулиць та трас.
  • Постачання харчуванням медичної техніки та телекомунікацій.
  • Живлення електрикою газових магістралей та нафтопроводів.
  • Підзарядки мобільних пристроїв та комп’ютерів з акумуляторами.
  • Постачання електроживленням кондиціонерів у спеку.
  • Постачання електрики систем водопідготовки та подачі питної води.

Устаткування для приватної сонячної станції

Побутові сонячні станції бувають мережеві, автономні та змішані. Як видно з назви, мережні застосовуються в тих випадках, коли об’єкт приєднаний до зовнішньої електромережі та працює паралельно з нею. Автономні та змішані можуть працювати без підключення до зовнішньої мережі.

Мережеві найдешевші і дозволяють зробити менше рахунки за електричну енергію, знижуючи обсяг використання із зовнішньої мережі. Автономні та змішані дорожчі, але дозволяють збирати електричну енергію в акумуляторних батареях, щоб користуватися нею вночі або коли подача електричної енергії переривається. Мінус перших у тому, що вони не можуть стати резервним енергетичним джерелом: у разі аварії у зовнішній мережі не вдасться використовувати енергію панелей, оскільки вони автоматично відключаться. Мінус других і третіх — у дорожнечі.

Всі сонячні станції складаються з фотоелектричних батарей, конекторів, тобто з’єднувачів, проводів і перетворювачів напруги, які перетворять регулярний струм від фотоелектричних батарей на змінний і дозволяють управляти всіма потоками електричної енергії. Акумулятори застосовуються тільки в автономних та гібридних станціях.

Існує дуже багато виробників обладнання, а також російських. Станцію можна скомпонувати з обладнання від популярних та невідомих виробників.

Як вибрати сонячні панелі для приватного будинку

Види фотоелектричних батарей

Фотоелектрична батарея являє собою з’єднані між собою фотоелектричні деталі, які перетворюють сонячну енергію на змінний струм.

За технологією виробництва фотоелементів всі фотоелектричні батареї поділяють на дві великі групи: кремнієві та плівкові. Їх типи та особливості розглянемо нижче у таблиці.

ГрупаТипОсобливостіККД, %
КремнієвіМонокристалічні (mono-Si)Є одним кристалом кремнію. Мають форму квадрата із заокругленими кутами. Колір сірий або від чорного до синього (з покриттям, що відбиває). Найкраще перетворять пряме сонце. Дуже дорогі.від 15 до 22
КремнієвіПолікристалічні (poly-Si)Блок кристалів кремнію з’єднані між собою. Мають форму квадрата. Колір сріблясто-сірий або синій (з покриттям, що відбиває). Поглинальна здатність прямого випромінювання сонця гірша. Краще застосовувати для вироблення енергії з розсіяного випромінювання. Дешевше, ніж монокристали.від 12 до 18
Кремнієві, плівковіАморфніЗаймають перехідне положення, т.до. зроблені з кремнію, проте у вигляді плівки. Є напилення напівпровідника з кремнію на основу. Комфортні у застосуванні. Протягом півроку-року вигоряють на сонці, у зв’язку з чим зменшується їх потужність.від 5 до 6
ПлівковіНа основі телуриду кадміюМають вигляд плівки, яка наноситься на скло. Дзеркального темно-зеленого або чорного кольору. Найчастіше використовується в космосі та на орбіті Землі. Токсичні: виділяють шкідливий кадмій. Складна утилізація.від 10 до 12
ПлівковіНа основі CIGS (селеніда меді-індія)Мають вигляд плівки, напівпровідником у якій застосовується селенід меді-індія. Колір від темно-сірого до чорного. Схильні корозії.від 15 до 20
ПлівковіПолімерніМають вигляд досить тонкої плівки. Недорогі у виробництві, що не виділяють небезпечних речовин.від 5 до 6

Тепер, визначаючись у видах фотоелектричних батарей, розглянемо, у яких галузях людської життєдіяльності застосовується кожен із них.

Показники вибору батареї

На ринку фотоелектричних панелей представлений великий вибір товарів, що виділяються між собою технічними властивостями, виробниками, вартістю. Не професіоналу буде легко самостійно вибрати правильно, тому майте на увазі нижченаведені рекомендації.

Виробник

Отже, починаємо з виробника. Ви можете ознайомитися з відомими фірмами з виготовлення фотоелектричних панелей:

Як вибрати сонячні панелі для приватного будинку
  • Це шведська фірма, яка на світовому ринку перебуває протягом кількох років і славиться позитивною репутацією. Продукція, що випускається, досить надійна, економічна і відповідає всім євротехнічним нормам. Купуючи фотоелектричну батарею для власного будинку, ви купуєте у наборі не тільки саму батарею, але й весь необхідний комплект для встановлення.
  • Jinko Solar. Ще один найбільший виробник панелей світового рівня. Компанія прославилася надійністю та більшою ефективністю роботи моделі Eagle PERC (18%). За досить доступною ціною на ринку даних товарів Jinko Solar можна назвати лідером. Під час вибору такої фотоелектричної батареї ви отримуєте модуль із фотоелементами, які додатково ще контролюватимуть зниження струму.
  • Це японська електроніка, яка зібрала у собі всі найкращі показники для роботи фотоелектричних панелей. Ефективність роботи сягає 23%, причому товщина панелі вдвічі менше, ніж в інших виробників. Але необхідно відзначити велику ціну. Ходовою моделлю вважається HIT-N230.
  • Виробник з дуже великим досвідом роботи, який пропонує кілька варіантів сонячного електричного постачання. Моделі від SOLBAT досить поширені на ринку нашої країни та відрізняються максимально низькою вартістю. Ви знайдете для власного будинку як дуже легкі безкаркасні, так і каркасні монокристалічні моделі.

Потужність фотоелектричних панелей на квадратний метр

Альтернативний спосіб оцінки ефективності фотоелектричної батареї – вимірювання виробничої потужності на м2 або на 1 модуль (стандартно – 1,6 м2). В даному випадку споживач отримує не абстрактні відсотки, а певну кількість енергії, що виробляється.

Потужність та ККД — взаємопов’язані величини та тестуються за схожих умов лабораторії. Отже, для того щоб розрахувати потужність, достатньо площу помножити на ККД і на 1000 Вт (сонце при випробуваннях). Наприклад 1,6 * 20% * 1000 = 320 Вт.

Як вибрати сонячні панелі для приватного будинку

Втім виробники домагаються і з великою потужністю при менших ККД за рахунок оптимізації з’єднань і скорочення енерговтрат при передачі від фотомодуля безпосередньо на клемну коробку. Тому однакові по ККД панелі можуть на виході давати різну кількість енергії.