Як вибрати якісний кондиціонер для кухні

За статистикою, близько половини міських квартир в нашій країні обладнано різними системами кондиціонування. Більшість власників нерухомості встановлює кондиціонери в спальні, вітальні або дитячій кімнаті. Існує усталена думка, що сприятливу атмосферу варто підтримувати саме в цих приміщеннях.

Кондиціонер в кухні встановлюється досить рідко

З кухнею справа йде трохи інакше. Тут таке обладнання встановлюється значно рідше. У такій ситуації, важливо розібратися, чи потрібен кондиціонер на кухні? Якщо він потрібен, то якій системі віддати перевагу, де краще обладнати, як це зробити грамотно і швидко.

Користь кухонного кондиціонера

Кухня — це приміщення, де активно застосовуються різні засоби термічної обробки продуктів (печі, плити, чайники, Кавоварки, холодильники). Через використання таких, що виділяють тепло, приладів температура в кухонному приміщенні завжди вище, ніж в інших кімнатах. При активній готуванні температура на кухні істотно підвищується, а цей фактор може несприятливо впливати на стан людини.

В таких умовах важливо підтримувати оптимальний мікроклімат і з цим завданням відмінно справляється Кондиціонер.

Завдання, які вирішить наявність кондиціонера на кухні:

  • Контроль температури.
  • Оперативне усунення запахів і гару.
  • Підтримка потрібного рівня вологості повітря.
  • Очищення повітря від пилу, бруду і жирів.

Чи потрібен для кухні Кондиціонер

Думка людей, які спробували обладнати кондиціонер для кухні, про його користь і важливість істотно різниться. Необхідність кондиціонера на кухні визнають всі, але боротьбу за мікроклімат в квартирі за допомогою таких систем починається з інших приміщень. Багатьох відлякує вартість ефективних спліт-систем і для її обладнання вибирається приміщення, де сім’я проводить більше вільного часу (вітальня, дитяча або спальня).

При розгляді питання, з практичної точки зору, стає ясно, що наявність кондиціонера на кухні обов’язкова міра, якщо ви дбаєте про здоров’я і комфорт. «Середньостатистична» кухня-місце, де сім’я готує, приймає їжу, миє посуд. Для багатьох кухня-приміщення, що асоціюється з щоденними сімейними чаюваннями, коли можна душевно поговорити в приємній атмосфері.

Як вибрати якісний кондиціонер для кухнівиборі кондиціонера

З огляду на всі ці заходи, людина проводить на кухні щодня від 60 хвилин до декількох годин. Влітку, коли температура протягом декількох тижнів не опускається нижче 20-25 градусів, на кухні під дією «тепловидільних» приладів температурний режим може триматися на позначці вище 30 градусів.

Така температура в поєднанні з вологістю, пилом і виділеннями різних речовин в повітря при готуванні створює вкрай шкідливу атмосферу для людини.

Щоденне перебування в такому несприятливому мікрокліматі робить істотний негативний вплив на самопочуття і здоров’я, особливо це стосується дітей і літніх людей.

Для вирішення проблеми з духотою на кухні багато людей вибирають» альтернативні » кондиціонеру способи:

  • Створення постійних протягів за рахунок відкритих вікон в різних приміщеннях квартири.
  • Різні моделі кухонних вентиляторів на вікно або в систему будинкової вентиляції.
  • Обладнання витяжних зондів, що підвищують ступінь повітрообміну.
  • Кондиціонер в кухні необхідний для регулювання температурного режиму

Всі ці способи ефективно видаляють запахи і продукти горіння, але вони не здатні охолодити приміщення.
Кондиціонер має кардинально відмінне призначення — він спрямований на зниження/підвищення температурного режиму в приміщенні.

Яку систему вибрати

Для кондиціонерів на кухню пред’являються менші вимоги, тому можна вибрати економічну модель. На що можна не звертати уваги при виборі кондиціонера на кухню?

Чи не критичний рівень шуму при роботі.
Немає необхідності в багатофункціональності пристрою.
Можна обійтися мінімальною кількістю налаштувань (без таймера, автоматичної настройки положення стулок, інверторного управління).
Можна відмовитися від функції нагріву.
Немає необхідності у функції іонізації повітря.
Не потрібні тонкі антибактеріальні та кахетинові фільтри.
Не потрібно використовувати обладнання зі спеціальним турмаліновим покриттям внутрішнього блоку.
Так як кухня в стандартній квартирі відрізняється невеликим розміром (15-20 кв.м.), досить використовувати апарат невеликої потужності – близько 2 кВт.
При визначенні потужності варто дотримуватися наступного правила. Якщо модель кондиціонера розрахована на ефективну «обробку» площі в 20 кв.м., такий прилад буде ефективний для кухні в 15 кв. м. такий розрахунок дозволить кондиціонеру ефективно впоратися з підвищеною температурою і постійними навантаженнями.

Для вибору оптимального виду обладнання варто розібрати основні недоліки всіх доступних моделей. Віконний моноблок — найдоступніший і дешевий вид такого обладнання. Головна незручність такого обладнання-необхідність переробки вікна, особливо це стосується ПВХ конструкцій.

Мобільні кондиціонери «забирають» додаткові квадратні метри кухонного простору, якого в звичайних умовах і так не вистачає. Крім того, такі пристрої вимагають відведення теплого повітря, що створює додаткові, непотрібні складності. Повітропровід можна протягнути до кватирки, але вони відсутні в сучасних вікнах. Такий захід не додасть естетичності кухні.

Як вибрати якісний кондиціонер для кухнібуде потрібно

Сучасні спліт-системи відмінно підходять для установки на кухні. Це обладнання складається з двох блоків: зовнішнього, що виконує функції компресора і конденсатора, і внутрішнього, за допомогою якого відбувається випаровування.

Блоки з’єднуються між собою мідними трубками і електричними кабелями. Труби забезпечують вільну циркуляцію між блоками фреону. Спліт-системи не займають багато місця, багатофункціональні і відмінно фільтрують повітря. Вони відрізняються тривалим терміном ефективної експлуатації (10-15 років).

Головний мінус такого обладнання-висока ціна і необхідність серйозної роботи при установці. Додаткові незручності можуть доставляти процедури обслуговування системи, періодично необхідно проводити професійну заправку фреоном.

Как выбрать кондиционер правильно: площадь помещения, мощность, тип компрессора

Використання кондиціонера на кухні має багато переваг

Переваги застосування спліт-систем на кухні:

Як вибрати недорогий якісний кондиціонер — LEBERG Jord 3.0

  • простота напрямку повітряних потоків;
  • легкість управління;
  • немає тонких фільтрів, які швидко засмічуються жиром;
  • невисокий рівень шуму;
  • простота обслуговування внутрішніх блоків.
Як вибрати якісний кондиціонер для кухнікондиціонера кухні

Ще один варіант-канальний кондиціонер. Його обладнання дозволить створити оптимальні умови у всій квартирі, але для цього буде потрібно провести непрості роботи з облаштування повітроводів в усі приміщення. Такі системи обладнуються над підвісною стелею, що істотно знизить висоту приміщення в квартирі.

Как выбрать кондиционер (правда, о которой не говорят)

Як вибрати якісний кондиціонер для кухнівибрати

При виборі кондиціонера на кухню важливо підбирати модель, яка має легкий доступ до елементів теплообмінника, вентилятора і фільтрації. Жир і інші речовини неминуче будуть осідати на цих елементах приладу, що зажадає частої прочищення і заміни в разі виходу з ладу. Рекомендується чистити і обслуговувати кухонний кондиціонер не рідше одного разу на 3-4 місяці.

Як вибрати якісний кондиціонер для кухнівибрати

Ключовий елемент будь-якого кондиціонера-фільтр. Він видаляє пил, жир і бруд. На кухні в повітрі завжди вистачає цих «інгредієнтів», тому до вибору фільтра на кухню варто приділити особливу увагу. Для кухонного приміщення відмінно підійдуть дезодоруючі і плазмові фільтри.

Вони не тільки ефективно затримають пил, жир і бруд, але і очистять повітря від неприємних запахів. Важливою функцією, яка повинна бути на кондиціонері для кухні – осушення. Така можливість дозволить уникнути утворення цвілі і грибків.

Загальні рекомендації по догляду

Щоб кондиціонер на кухню прослужив ефективно, тривалий час, його потрібно грамотно обслуговувати. Особливо це стосується спліт-систем. Що входить в загальний перелік заходів по догляду?

Як правильно вибрати кондиціонер?

Як вибрати якісний кондиціонер для кухнівиборі кондиціонера

Не зловживати максимальними температурними режимами при експлуатації.
Регулярно прочищати фільтри внутрішнього блоку. Засмічення призводить до утворення льоду під час роботи. Після виключення системи лід починає танути, з пристрою починає текти вода. Щоб уникнути такої проблеми, фільтри періодично (один раз в 15-25 днів) промиваються теплою водою і ретельно просушуються.
Постійне відстеження рівня фреону в системі. Тривалий термін використання може привести до пошкоджень, які викличуть витік фреону. В такому випадку буде потрібно ремонт і заправка додаткової кількості фреону.
Не варто забувати, що у спліт-систем обов’язково необхідно проводити професійну чистку зовнішнього блоку фахівцями сервісної служби.

Таку процедуру варто проводити два рази на рік: навесні, перед початком активної експлуатації, і влітку, після завершення активного періоду цвітіння Тополь.