Як вибрати якісні сонячні панелі

Система сонячного електричного постачання — альтернативний і екологічний варіант, здатним забезпечити електрикою квартиру, будинок, дачу.

Геліосистеми виявляються досить затребуваними. Багато споживачів, думаючи про їх купівлю, задаються питанням про те, як підібрати фотоелектричні панель. Відомо, що вони можуть бути різні і вимагають конкретних умов для установки і використання. А докладніше про те як вибрати сонячні панелі рекомендуємо читати на sun-energy.com.ua

Головні характеристики підбору

Перед тим як вибрати фотоелектричні батарею, потрібно знати чітко про те, що вона з себе представляє. Це накопичувач струму постійної величини, свого роду фотоелектричний перетворювач на напівпровідниковій основі. Його функція — перетворювати сонячну енергію в електричну. Подібним чином, людина отримує потрібну кількість E, яка забезпечує приміщення світлом, теплом і можливістю застосовувати домашні електроприлади і техніку.

Підбираючи геліосистему для приватної квартири або будинку, необхідно брати до уваги ряд обставин. Перше — це умови клімату. Якщо житло перебуває в сухою і сонячною місцевості, це буде сприятливо впливати на продуктивність і рентабельність панелей. Чим довше світить Сонце і чим довше день, тим вище окупність фотоелектричних панелей з точки зору економіки. Завдяки постійному накопиченню енергії сонця завжди вдасться заощадити на витратах за послуги ЖКГ, не витрачаючи більше за них державі. Для того Щоб дізнатися, наскільки околиця, в якій ви проживаєте, підійде для установки геліосистеми, можна скористатися спеціальною картою освітленості.

Як підібрати фотоелектричні панель, врахувавши процентний показник потреби людини в теплі? Кращі панелі в цьому випадку — ті, які покривають від 40 до 80% теплопотребності. Якщо система має меншу працездатністю — вона буде занадто дорого обходитися і не окупає себе.

Як вибрати якісні сонячні панелі

Шукати систему необхідно так, щоб вона оптимально вписалася в простір навколо і розташовувалася в комфортному місці — там, де до неї можна гарантувати доступ в будь-який час. Також знадобиться провести орієнтовний розрахунок потужності підбираємо комплекту. Це забезпечить безперебійне постачання приміщення належною кількістю енергії, навіть в разі раптового відключення електроенергії.

Які фотоелектричні панелі краще? Безсумнівно, не варто вестися на недорогі варіанти, а заплатити деяку суму і вибрати деталі відмінної якості. Робочий термін панелей, зроблених з міцного кремнію, може становити до двадцяти п’яти років, з невеликою втратою ККД і потужності.

За рівнем якості все фотоелектричні батареї поділяють на три категорії:

  • Grade A — вища: не звертаючи уваги на натуральне старіння елементів, зменшення потужності протягом якогось часу становить не більше 5%;
  • Grade B — усереднене: при старінні зустрічається зменшення потужності до 30%;
  • Grade C — саме невисока: на протязі якогось часу потужність втрачається на 30% і більше.
Як вибрати якісні сонячні панелі

Сприятливий вибір фотоелектричних батарей залежить і від товщини елементів. Якщо панелі досить товсті, це забезпечить довгий експлуатаційний термін. Є недорогі варіанти з Китаю, коли міцним і товстим вважається не сам елемент, а його покриття з фольги. Це роблять для того, щоб здешевити виробництво. Краще не купувати таку панель: працювати вона буде нетривалий час і зовсім не варто витрачених на неї коштів.

При придбанні рекомендується дивитися на поверхню елементів. Якщо вони покриті текстуірованним склом, це забезпечить збільшення потужності вхідного опромінення системи на 10-15%. ККД текстуірованних елементів буде значно вище — в тому числі і в прохолодну погану погоду, коли сонце нечасто виникає з-за хмар.