Як вибрати якісні міжкімнатні двері для квартири

Купуючи той чи інший товар, багато хто з нас орієнтується в основному на його зовнішній вигляд (упаковку) і ціну.

Але чи гарантує це, що він буде прекрасно «відповідати» очікуванням покупця? Зрозуміти, які внутрішні двері краще підібрати для житлової площі, можна виключно на основі аналізу безлічі чинників, врахувавши не тільки свої фінансові можливості, а й специфіку певного приміщення.

Як вибрати якісні міжкімнатні двері для квартири

Маленькі деталі планування покупки

Перед тим як підбирати двері, потрібно дещо дізнатися:

Зробити правильні заміри отвору, в якому вона буде ставитися. Для цього необхідно демонтувати лиштви. Дуже важливий параметр — стінова товщина, так як її доведеться передбачати при підборі блокової конструкції.
Скласти попередній кошторис. Іншими словами, скільки приблизно передбачається витратити на придбання. Це дасть можливість заощадити час, а не витрачати його на огляд всього сортаменту блокових конструкцій.
Визначитися з виконанням внутрішніх дверей з оформлення, технічними характерних. Оцінити, яка модель краще підійде в єдиний інтер’єр приміщення, і що буде дуже зручно для особистої квартири — з одним полотном (в даному випадку ліво- або правобічна), двопільна, «гармошка» і так далі.

Дверний матеріал

Масив дерева

Самі довговічні й надійні внутрішні двері. Але, крім не низькою ціною (тим більше якщо модель з дорогої породи), є і ряд певних мінусів: значна питома вага, що вимагає установки особливо міцних петель, і схильність деформації через коливання вологи і температури в приміщенні.

По суті, це конструкції збірні, на виготовлення яких йде дешева деревина. В основному, полотно собою являє склейку, яка складається з індивідуальних частин. Вага подібних моделей менше, але присутність «хімії» може відчуватися, якщо вони не від хорошого виробника.

Двері на основі мдф (ОСВ, ДСП)

Собою представляють раму з бруса з «заповненням» (папір, клоччя або інше), обшиту плитним матеріалом. Переваги — бюджетна ціна і невелика вага; мінуси — недовговічність.

Двері комбіновані

Їх частіше називають Мазонітовиє, по найменуванню компанії, першою реалізувала таке інженерне рішення. Для виробництва моделей даної групи застосовуються різноманітні матеріали. У них можуть узгоджуватися дерево і пластик, скло і метал. Однак в основі все ж рама з дерева, а ось оздоблення досить різноманітна, причому складова. У всьому хороші конструкції, проте вартість трохи вище за рахунок труднощі технології.

Метал

Внутрішні двері робляться з Дюран. Вони легкі, надійні, добре миються. Однак якщо подібне полотно подряпати, то дефект сховати не легко. До того ж їх «строгий», кілька офіційний вид багатьом не сподобається. Переважає думка, що аналогічні моделі в квартирі неподходяще. Хоча це справа смаку.

Скло

Варіантів виготовлення досить. Подібні двері бувають з суцільного скла або багатошарового (триплекс). У всякому разі матеріал для полотна підбирається дуже високої міцності, а тому навіть власне його розбити не легко. За оформленням також класифікуються — просвічуються, напів- і матові, з малюнком і так далі.

Як вибрати якісні міжкімнатні двері для квартири

Пластик

Модельний асортимент істотний — за фактурою, відтінку, габаритам. Вироби з полімерних матеріалів коштують недорого, оптимально поєднують невелику вагу і хорошу міцність, не змінюються і не піддаються гниттю. Однак вони вимагають акуратності в обігу, а тому для житлової площі, де є неповнолітні діти, непогано б не купувати. Подібного роду конструкції ремонту не підлягають.