Що таке коліматорний приціл: опис, характеристики, особливості застосування

Оптичні прилади для прицілювання підуть на користь не тільки прихильникам спортивної стрільби, а й простим мисливцям. Вони істотно збільшують точність, що дає можливість набагато частіше потрапляти в ціль. Найпопулярнішим вважається приціл коліматорний, робочий принцип якого буде детально описано в цій статті. Пропоную розібратися в тому, якими вони можуть бути, як влаштовані, і також їхні важливі переваги.

Загальна інформація

Отже, що таке коліматорний приціл? Це спеціальний пристрій, яким обладнується стрілецька зброя, що призначений для збільшення точності стрільби на великих дистанціях. Під час прицілювання на мішень наводиться червоний промінь, тому намазати по ній стає зазвичай неможливо. Завдяки особливостям конструкції пристрою ймовірність пошкодження ока зводиться до нуля, оскільки стрільцю не потрібно близько підносити обличчя до прицілу.

Крім оптики в пристрої є електронна начинка. Багато моделей, доступних у продажу сьогодні, мають невелику кратність візуального розширення. Цей показник вищий на професійних прицілах, приготованих для військових. Проекційна мітка нанесена на передній лінзі. Їхній вигляд вибирають залежно від дальності стрільби. Також доступні найрізноманітніші варіанти кольорів, що надає мисливцям прекрасні можливості під час вибору. Серед найголовніших переваг можна відзначити те, що прилади не загороджують огляд, забезпечують зображення відмінної якості. А якщо вам потрібен коліматорний приціл купити, переходьте на сайт profoptica.com.ua.

Отже, ми відповіли на запитання про те, що таке коліматорний приціл. Робочий принцип оптичного приладу детальніше описаний далі за текстом. Теж буде розказано про найцікавіші вітчизняні та закордонні моделі, доступні в продажу в нашій країні.

Що таке коліматорний приціл: опис, характеристики, особливості застосування

Класифікація та особливості конструкції

Давайте на цьому зупинимося детальніше. Кожну людину, яка цікавиться полюванням, стрілецькою зброєю і предметами до них, цікавить питання про те, як влаштований коліматорний приціл. Все тут залежить від різновиду оптичного обладнання.

Воно буває 2-ух типів:

  • відкритого;
  • закритого.

Перші являють собою пристрій, у якому проектування прицільної марки виконується на спеціалізований дисплей або лінзу. Розміри приладу можуть бути найрізноманітнішими, починаючи від дуже невеликих і завершуючи дуже великими. Не звертаючи уваги на те, що їхня конструкція примітивна, але все таки в ній все дуже добре продумано буквально до дрібниць. Більшість досвідчених мисливців обирає власне КОТ, тому що вони забезпечують максимально детальний огляд і чудову якість картинки.

Серед важливих недоліків можна відзначити порівняно невелику міцність корпусу і погану видимість за ясної сонячної погоди. Фокусування коліматора може виконуватися в найрізноманітнішій площині, що дає змогу гранично точно бити в ціль навіть під час довільної стрільби. Перемикання прицільної марки виконується разом зі зміною голографічного екрана.

Що таке коліматорний приціл: опис, характеристики, особливості застосування

Кріплення на рушницю виконується завдяки спеціальним пазам, тому на зброї мають бути враховані місця для посадки. В іншому випадку знадобиться придбати кронштейн. Живлення на багатьох моделей виконується за рахунок батарейок.

Пристрій прицілу коліматорного закритого типу трохи трохи відрізняється. За власною формою прилад нагадує оптичний циліндр, що робить його схожим зі звичайними пристроями для наведення, але, вони володіють значно меншою вагою і розмірами, що виконує їх дуже практичними в експлуатації. На відміну від КОТ, ці атрибути набагато міцніші та захищені від негативних екологічних чинників, і також вони забезпечують чудову видимість за будь-яких умов погоди.

Ось, власне, ми і розглянули, що таке приціл коліматора, яких видів він буває, і також якими перевагами і недоліками володіє кожен з них. Але картина буде неповною, якщо не знати про особливості функціонування оптичного пристрою. Про це ви дізнаєтеся далі.