Клінкерна цегла

Фахівці знають, що клінкерна цегла перевершує власних конкурентів в стійкості до зносу. Для звичайного обивателя цегла він і є цегла, а терміни "силікат", "кераміка", "клінкер" мало що говорять. Давайте спробуємо розібратися що таке клінкерна цегла і в чому його важливі відмінності.

Для початку трохи історії. Власною появою клінкер зобов'язаний голландцям, які винайшли технологію виготовлення дуже міцного керамічного каменю більше двох сотень років тому. Новинка швидко поширилася по Старому Світу і навіть в наш час клінкерна цегла активно застосовується в Європі для укладання доріг і обробки будівель.

Області використання клінкеру

Так як ця цегла володіє незвичайними характеристиками, його додатково використовують під час виготовлення тротуарної плитки для площ і як матеріал для покриття тротуарів. Його застосовують під час будівництва об'єктів, що мають дуже високу хімічну ворожість. Також клінкерна цегла використовують при спорудженні гідротехнічних об'єктів.

Досить популярним видом робіт, в яких застосовують даний матеріал, вважається фасадна обробка будинків. При фасадній обробці його використовують як в промисловому, так і в приватному будівництві.

Основними позитивними якостями клінкерної цегли стали такі його властивості, як довговічність і міцність, дуже невисоке поглинання води, велика стійкість до морозів і абсолютна екологічність, так як під час виготовлення цегли не використовують барвників. Також велике застосування клінкерна цегла отримав при облаштуванні дизайнерських пейзажів. 

Він застосовується для благоустрою доріжок замість звичайних бруківок. Даний матеріал незамінний при розробці поверхонь під старовину, так як під час його виготовлення цеглі можна надати будь-яку необхідну текстуру.

Клінкерна цегла

Види клінкерної цегли

Клінкерна цегла представлений на даний момент в самих різних видах, в залежності від матеріалів виготовлення та умов застосування. Тому основним критерієм по вибору клінкерної цегли вважається вибір правильного його виду:

  •  Фасадної плитки під цеглу як елемента декору;
  •  Тротуарних плит;
  •  Фасадного клінкеру, стійкого до впливів природи;
  •  Гідростійкої клінкерної цегли, використовуваного для споруд на воді;
  •  Спеціальної цегли для оздоблювальних робіт складних і кутових поверхонь.

Виробники клінкерної цегли підтримують багатофункціональність матеріалу, випускаючи клінкерну цеглу в різних формах і розмірах, гамах кольорів. В основному, у продажу можна зустріти Одинарні розміри, половинний клінкерна цегла і «євро».

Але під час підбору потрібно обов'язково знати, що зовсім не всі Клінкерні цеглини володіють рівними характеристиками. Так, під час використання у виробництві методу сухого пресування клінкер виходить максимально якісним. Найбільш економним способом є напівсуха пресування клінкеру, що надає доступний матеріал на виході, який дещо поступається за якістю описаного вище виду.

Опис клінкерної цегли, переваги та особливості

Облицювальну цеглу потрібно ділити на дві категорії: клінкерна цегла і облицювальна цегла. Назва клінкерної цегли походить від слова Клінк («дзвін» — герм. яз.гр.) і буквально означає дзвінкий. Дзвінким може бути тільки цегла, який має високу фортецею. Клінкер роблять з глини шляхом високотемпературного випалу на межі її плавлення і додатком в шихту порід магми, що в комплексі дає дуже високу щільність структури цегли. Аналогічна структура набагато зменшує водопоглинання цегли, що надає цеглі велику довговічність.

Зв'язок між головними показниками довговічності цегли з глини відрізняється трьома ключовими показниками:

Клінкерна цегла
  • Марка міцності — міцність межа на стиск, вимірюється в кгс / см. кв або в МПа / см. кв;
  • Водопоглинання-об'ємна частка води, яку в себе вбирає цегла при нормальних умовах до повного насичення, вимірюється у відсотках;
  • Стійкість до морозів-кількість циклів заморожування-відтавання, яке витримує цегла при зниженні власних властивостей до позначки 80%.

Всі три показники якості цегли безпосередньо пов'язані між собою і зниження будь-якого з таких параметрів неминуче зменшує обидва інших.