Як вибрати робочі черевики для будівництва?

Робота на будівельному майданчику вимагає правильного взуття, щоб захистити ноги працівника від проколів, ударів і будівельних хімікатів. Якісне робоче та захисне взуття не тільки підвищує безпеку на будівельному майданчику, але й є зручним, довговічним та забезпечує належну циркуляцію повітря.

У стаціонарних та інтернет-магазинах ви знайдете безліч моделей робочого взуття, які відрізняються не тільки кроєм та розміром, але й ступенем захисту, типом конструкції та небезпечними факторами, від яких вони захищають. Неправильно підібране, важке, занадто тісне або занадто вільне взуття змушує працівників відмовлятися від цього важливого захисту, що може закінчитися трагічно у разі нещасного випадку. У цій статті ви дізнаєтеся, як вибрати робочі черевики для будівництва, щоб вони були функціональними, зручними і міцними для суворих умов на будівельних майданчиках, детальніше дивіться в каталозі https://krok.zt.ua/ua/choloviche-roboche-spetsialne-vzuttya.

Робоче взуття, безпека чи захист?

Робочі черевики поділяються на три категорії, які відрізняються за конструкцією та захисними властивостями. Професійне (О) взуття призначене для робіт, де не потрібен захист пальців ніг, а лише захист стопи від виробничих травм. Взуття захисне (П) додатково забезпечує захист пальців ніг від ударів з енергією до 100 Дж. Передня частина такого взуття посилена вбудованими носками, виготовленими з твердого та міцного матеріалу. Найбільш ударостійким взуттям є захисне взуття (S). Він витримує вдвічі більшу енергію удару, ніж захисне взуття.

Кращі робочі черевики для будівельного майданчика

Кожен працівник повинен бути забезпечений робочим взуттям, яке гарантує максимально можливий рівень захисту під час роботи. Захисні властивості робочого взуття визначаються трьома стандартами: EN ISO 20345, EN ISO 20346 та EN ISO 20347. Враховуючи класифікацію та власні потреби, ви можете легко обрати найкраще для себе жіноче взуття за посиланням https://krok.zt.ua/ua/zhinoche-roboche-vzuttya.

Відповідно до EN ISO 20347 професійне взуття поділяється на п’ять категорій, кожна наступна категорія має характеристики попередньої та додаткову ознаку, що підвищує якість виробу. Категорії професійного взуття:

 • 01 — взуття з вбудованим каблуком, що поглинає удар; стійке до вуглеводнів і дизельного палива, з антиелектростатичним ефектом;
 • 02 — також є водонепроникним;
 • 03 — крім того, їх підошва стійка до проколів;
 • 04 — має антиелектростатичні та водонепроникні властивості;
 • 05 — має додаткове посилення в підошві для захисту від проколів.

Стандарт EN ISO 20346 поділяє захисне взуття на шість категорій, де кожна наступна категорія є вдосконаленою по відношенню до попередньої. Ми можемо розділити захисне взуття на категорії:

Як вибрати робочі черевики для будівництва?
 • PB — взуття з носком, що поглинає енергію до 100 Дж, стійке до розчинників, масел і бензину;
 • П1 — антиелектростатичні з енергопоглинаючою вбудованою п’ятою;
 • Р2 — водонепроникне взуття;
 • Р3 — стійкий до проколів;
 • Р4 — має антиелектростатичні властивості, водонепроникний;
 • Р5 — додатково стійкий до проколів.

Відповідно до стандарту EN ISO 20345, захисне взуття поділяється на шість категорій. Кожна наступна категорія також характеризується властивостями попередньої. Підрозділ спецвзуття:

 • SB — взуття з енергопоглинаючим носком до 200 Дж; має товстий зовнішній шар, що забезпечує кращий захист від механічних пошкоджень;
 • S1 — антиелектростатичне взуття, має неслизьку підошву, поглинає енергію в області п’яти;
 • S2 — взуття, яке є водонепроникним не менше однієї години;
 • S3 — зі стійкою до проколів підошвою;
 • S4 — оснащені неслизькою підошвою;
 • S5 — взуття стійке до проколів.
Як вибрати робочі черевики для будівництва?

Вибираючи робочі черевики для будівельного майданчика, в першу чергу необхідно визначитися з властивостями, які ви хочете, щоб вони мали, а також з типом взуття. Для роботи будівельника добре підійдуть черевики і напівчеревики з носком, устілкою проти проколів, антиковзаючою, непроникною і стійкою до водопоглинання. Робоче взуття для будівництва повинно бути не тільки безпечним, але і комфортним і зручним в носінні, незалежно від умов на об’єкті.

Чоловічі робочі черевики — матеріали

На будівельних майданчиках часто можна натрапити на стирчать цвяхи, які обов’язково проколюють звичайне, повсякденне взуття. Тому підошви робочих черевиків повинні бути товстими і виготовленими з відповідних матеріалів. Найбільш поширеними є такі пластмаси, як поліуретан (PU) та нітрильний каучук (NITRYL). Перший має термостійкість до 100oC та є міцним і стійким до пошкоджень. Використання подвійного шару поліуретану (PU/PU або PU2D) надає підошві ще більшої стійкості до проколів. Деякі моделі робочих черевиків виготовляються з двох шарів. Перший — хімічно стійкий нітрильний каучук, а другий — внутрішній шар із стійкого до пошкоджень поліуретану.

Не менш важливими є матеріали, з яких виготовляється верх робочого черевика. Найчастіше це пластик, текстильні матеріали (наприклад, софтшелл) або шкіра. Іноді використовуються комбінації різних матеріалів. Найбільш міцним, стійким та комфортним матеріалом є шкіра. Текстильні матеріали забезпечують належну вентиляцію та теплові властивості взуття. Пластмаси, з іншого боку, дозволяють отримати специфічні властивості, які покращують комфорт і стійкість взуття до зовнішніх факторів.

Робоче взуття повинно бути оснащене відповідною устілкою, припасованою до стопи і стійкою до температур, проколів і стирань.

Робочі черевики для будь-яких умов

На деяких роботах робоче взуття також повинно мати додаткові властивості, наприклад, при роботі в холодну погоду часто виникає необхідність використання додаткового утепленого взуття, при контакті з електрикою — діелектричних ботів. Основним критерієм вибору завжди має бути відповідність взуття умовам і небезпекам конкретного робочого місця. Робоче взуття працівники носять протягом багатьох годин, тому варто подбати про те, щоб воно було зручним і відповідного розміру. Якщо вони будуть тиснути і натирати ноги, працівник швидко відмовиться від їх носіння, що може мати серйозні наслідки в разі нещасного випадку, що не рідкість на будівельних майданчиках.

Як вибрати робочі черевики для будівництва?

Міцне робоче взуття для будівельного майданчика

Правильний догляд за робочим взуттям на будівельному майданчику впливає на тривалість використання виробу і підвищує його комфортність. Перед першим використанням бажано захистити взуття спеціальним просоченням, підібраним відповідно до типу матеріалу, з якого виготовлене взуття. Також важливо регулярно чистити взуття, відповідно до рекомендацій виробника. Правильний догляд та обслуговування взуття означає, що воно буде служити роками, не боячись втратити свої властивості.

Відповідне робоче взуття для будівельних майданчиків має бути незамінним спорядженням для кожного будівельника. Люди, які працюють на будівельних майданчиках, наражаються на численні небезпеки, і уникнути деяких з них допомагає спеціалізоване взуття.