Гайки DIN

Всі різьбові деталі кріплення схильні до самотертиванію під дією зовнішніх сил, наприклад як вібрація, вітрові, динамічні та ударні навантаження. Якщо вони надійно не застопорені, то це здатне привести до найбільших наслідків. Відомі ситуації, коли відгвинтилася гайка або болт ставали основою поломки механізму і викликали важкі аварії.

Є маса способів усунення ослаблення кріпильних з’єднань у вигляді різьблення, які побудовані або на принципі жорсткого стопоріння (Шплінти, відгинальні Шайби, дріт) або фрикційного, іншими словами за рахунок збільшення сили тертя (Додаткові гайки, пружні Шайби, самостопорящиеся гайки).

Область використання самоконтрящихся гайок

Самостопорящіе гайки DIN 982 і DIN 985 збільшують технічні специфіки вузлів і механізмів автомобілів. Використання дуже технологічних кріпильних металевих виробів дає можливість значно зменшити витрати під час складання або ремонті авто. Застосовують даний кріплення скрізь, де необхідно в умовах великої вібрації дати з’єднанню найбільшу міцність і надійність.

Гайки DIN

Такі гайки популярні в авіабудуванні. Використання їх в якості елементів вузлів літальних апаратів вважається одним з факторів безпечної експлуатації сучасних літаків і вертольотів.

Гайки з нейлоновими вставками застосовуються для виробництва спеціальної техніки, наприклад відбійних молотків, вібротрамбовок для укладання асфальту і благоустрою базової гравійні подушки і піску.

МАТЕРІАЛ

Шестигранні самоконтрящиеся гайки DIN 982 і DIN 985 роблять: з вуглецевої конструкційної сталі із захисним покриттям з цинку або ж без покриття; з нержавійки А2 (AISI 304) і сталі А4 (AISI 316). Міцнісні класи: 8, 10.

Гайки DIN

Конструкційної особливості

Шестигранні гайки з внутрішнім метричним різьбленням, великим і дрібним кроком різьблення виконані з торцями різноманітної форми. Один торець має таке ж виконання, як і у звичайної шестигранної, інший зроблений у формі кільця з завальцьованим всередину зовнішнім краєм, яке служить для утримання поліамідного (нейлонового) вкладиша. Вкладиш потрібен для самостопорення деталі кріплення в з’єднанні. Такі металовироби можуть бути високими і не високими.