Як вибрати гідроізоляцію для ванної кімнати

Рівень вологи у ванній кімнаті регулярно підвищений, що необхідно прийняти як даність, так як боротися з цим неможливо. Все, що може зробити ощадливий господар, це максимально зупинити негативну дію надлишкової вологості, скрізь наявної в будь-якому сантехнічному вузлі.

Конкретно для цього проводяться роботи по влаштуванню гідроізоляції, які є обов’язковими при обробці кімнат з високою вологою. Краща гідроізоляція для ванної передбачає проведення цілого комплексу заходів, що включає в себе облаштування водозахисного бар’єру на поверхні стін і на підлозі.

Варіанти гідроізоляції

Величезна кількість різних видів сучасних матеріалів для гідроізоляції може викликати труднощі навіть у будівельників професіоналів, дамо загальний огляд найпопулярніших на ринку матеріалів.

Як вибрати гідроізоляцію для ванної кімнати

Якщо в житло раніше не проводилася гідроізоляція ванної кімнати, значить в приміщенні найімовірніше варто звичайна гідроізоляція у вигляді плівки з поліетилену. Даний матеріал погано годиться для приміщень де є волога, так як володіє поганою паропроникністю, в результаті під покриттям з’являється конденсат.

Різновиди обмазувальної гідроізоляції

Гідроізоляція обмазувальна випускається у вигляді пасти або рідкого розчину, наноситися на поверхні за допомогою кисті або шпателя. Після полімеризації обмазувальний гідравлічний бар’єр утворює шар захисту на поверхні основи. Пластичність перешкоджає розриву через механічних пошкоджень або через зміну геометрії споруди. Детальніше дивіться за посиланням https://leoceramika.com/catalog/hidroizolyatsiya_703, в каталозі магазина дуже широкий вибір гідроізоляції.
Про обмазувальну гідроізоляцію детальніше читайте в статті»гідроізоляція обмазувальна — інструкція з нанесення».

Рулонна гідроізоляція розкочується по підлозі. Матеріали з самоклеючим підставою зручно кріпити на поверхнях розміщених вертикально. Якщо клейкої основи немає, то під полотно потрібно намазувати шар мастики.
Матеріал рулонного типу досить складно розкачати в тісному приміщенні, частина полотна неминуче піде у відходи

Проникаюча гідроізоляція (пенетрон) застосовується для основ з бетону. Вступає в хім. реакцію з вапном і водою, наповнюючи кристалами Капілярні тріщини і пори. На полімеризаційний процес йде довгий час (2 тижні), застосування даного виду гідроізоляції ускладнюється наявністю великих тріщин і стиків.
Під час монтажу матеріалу в рулоні важливо правильно зробити нахлести сусідніх листів, їх прикріплюють мастикою. При цьому для зчеплення краю листів розплавляють за допомогою пальника. Застосування такого способу в замкнутому приміщенні пов’язане з конкретними складнощами. Притому в полотні потрібно буде зробити отвори під комунікації (труби і крани).

Більш правильним гідроізоляційним матеріалом власними руками вважати можна обмазувальні склади.

Гідроізоляція обмазувальна

Усунути вологість можна за допомогою обмазувальної гідроізоляції для ванної кімнати під плитку. Використовуються такі варіанти рідких покриттів:

цементно-полімерні продукти вважаються багатофункціональним засобом. Подібна суміш прекрасно схоплюється і відрізняється чудовою адгезією;

  • бітумно-полімерні мастики мають в складі спеціалізовані наповнювачі з латексу, органічні розчинники і водні інгібітори;
  • більш дешевим варіантом вважається Бітумна гідроізоляція;
  • до інноваційних матеріалів відноситься акрилова мастика.

Обмазувальний варіант виконується із захопленням ділянок на стінці

Як вибрати гідроізоляцію для ванної кімнати

Сучасні варіанти відрізняються прекрасними властивостями гідроізоляції і забезпечують повний захист від вологи. Важливим плюсом аналогічних матеріалів вважається вміст у складі наповнювачів і низькомолекулярних органічних речовин, які надають матеріалу більше еластичності і міцності. Аналогічне покриття відрізняється звичайністю пристрою, великим службовим терміном, і ще підлогу перш ніж починати обробку не треба грунтовно рівняти.

Розподіл матеріалу по поверхні

Нанесення подібної гідроізоляції вимагає особливої техніки виконання. Перед роботою необхідно добре вимести підлогу. Потім підстава заґрунтовується з використанням валика. Щоб рідина не проникала в простір між підлогою і поверхнями стін, їх потрібно прикрити спеціальною герметичною стрічкою. Для розподілу мастик по всій території використовуються валики, а для важкодоступних ділянок застосовуються кисті.

Фарбувальний метод

Яку ще ізоляцію дозволено робити на підлозі у ванній кімнаті? Фарбувальна гідроізоляція має пару шарів у вигляді суміші в рідкому вигляді, що виділяються при затвердінні власної пластичністю. Крім того, цього матеріалу потрібно рівномірне нанесення по всій території приміщення. В основі складу присутні бітумно-полімерні наповнювачі в комбінуванні з тальком і азбестом, і ще епоксидно-каучуковими смолами. Основними позитивними якостями гідробар’єру є проти іржаві властивості, заповнення відколів і подряпин при формуванні безшовного шару, простота використання, бюджетна ціна.

Єдиний і головний мінус-це порівняльна недовговічність покриття.

Вологостійкі покриття для підлогового покриття

Як і з чого робити гідроізоляцію для ванної ви вже знаєте. Залишилося тепер вибрати відповідне підлогове покриття. Душове приміщення завжди відрізняється високою вологою, тому великі вимоги по Опору волозі є загальними для всіх матеріалів від гідроізоляції до облицювальної сировини. Вологонепроникними якостями можуть похвалитися наступні вироби:

  • плитка з кераміки;
  • керамічний граніт;
  • дошки для підлоги з модрини або тика;
  • термооброблена деревина.