Як правильно вибрати димохід

До сьогоднішнього дня більшість димовідводів будувалося звичайним способом, як цегляні димовідводи. Зараз все більше інвесторів вибирають системні димовідводи — зі сталі або кераміки, зібрані на майданчику де проходить будівництво зі збірних елементів. Які плюси обох рішень?

Типи димоходів

Димовідвід грає дуже істотну роль в будинку. Це дає можливість виводити назовні повітря який вже відпрацьований, а ще дим і випаровування, що утворюються в результаті роботи різних радіаторів опалення. А якщо вас цікавить димохід з нержавійки, переходьте на сайт https://fabrikazig.com.

Як правильно вибрати димохід

Тому що вона будується 1 раз протягом багатьох років, варто потурбуватися про те, щоб вона була правильно спроектована, зроблена і експлуатувалася. Від цього може залежати безпека і здоров’я жителів.

У димовідводі є різні типи повітряних каналів. Канали вентиляції призначаються для відводу повітря в гравітаційну систему вентиляції. Димові труби застосовуються для підключення котлів на вугіллі, камінів, а ще окремо розташованих печей (так званих козлів). Зі свого боку, канали згоряння призначаються для підключення газових і масляних котлів, а ще водогріїв газового типу.

незалежно від мети, канали повинні бути вільними і герметичними. Їх розміри повинні підходити вимогам підключеного приладу для опалення.

Як правильно вибрати димохід

У разі каналів для вентиляції це зазвичай 14 ? 14 см (або 15 см в діаметрі). Димові труби зазвичай мають діаметр 15, 18 або 20 см, а димовідводи — до 12 см, з необхідними розмірами, зазначеними виробником в котлової документації.

Для полегшення благоустрою приміщень в одній димохідній трубі варто з’єднати кілька повітряних каналів різного призначення. Подібне рішення має і інші позитивні якості. Виготовлення димовідводу вимагає пророблення отворів в стелі і даху, що підвищує інвестиційні витрати. Так що чим менше таких елементів, тим дешевше. Крім того, менше ризик протікання даху при контакті димовідводу з матеріалом для покрівлі.

Зрештою, естетичні причини-дах виглядає найкраще тоді, коли з неї виступає якомога менше елементів, що забирають застосований повітря і пари.

КАМ’ЯНІ ТРУБИ

Звичайний метод будівництва димовідводу полягає в будівництві димовідводу з повними цеглинами з повними швами. В даному варіанті труба для диму часто вважається важливою частиною стіни несучого типу будівлі.

Таке рішення може бути застосовано, коли тепловим джерелом вважається камін і живильний котел без живильника. Не рекомендується будувати цегляну димову трубу в разі пристроїв з живильником, так як в подібних котлах температура продуктів горіння набагато менше і може трапитися конденсація парів води з продуктів горіння, до яких такі димові труби не стійкі.

Димовідводи з цегли мають інше використання — в якості покриття для збірних вставок-кераміка або сталь.

Як правильно вибрати димохід

Цегляні димовідводи-через їх значну вагу-повинні спиратися на міцну основу. Для їх будівництва потрібно найняти досвідчену команду, так як будь-яка зневажливість на будівельному етапі призводить до порушень в ході експлуатації.

УВАГА: Для будівництва цегляних димовідводів потрібно застосовувати виключно високоякісний облицювальну цеглу міцності класу не нижче 15.

Системи димоходу

Чутливість до помилок виконання і висока складність призводять до того, що цегляні димовідводи втрачають власну велику популярність — на користь димохідних систем.

Даний термін застосовується для елементів димовідводів, зібраних на майданчику де проходить будівництво зі збірних елементів. В даному випадку збірка, в основному, не викликає проблем — за умов, що вона робиться дбайливо строго за інструкцією виробника.

Додатковим плюсом збірних димовідводів вважається те, що в рамках системи даного виробника можна придбати всі обов’язкові елементи — очисні труби, Трійники, ковпачки, вентблоки, Капоти димовідводів і т.д., а на весь товар поширюється гарантія.

Теж дуже важливо, щоб системні димовідводи займали в будинку, в основному, менше площі, ніж димовідводи, зроблені з цегли.

Однак головною причиною зростання популярності системних димовідводів вважається їх стійкість до агресивних речовин на основі хімії, що містяться в конденсаті, чого не скажеш про традиційні димових трубах. Це важливо не тільки тоді, коли тепловим джерелом вважається вже згаданий котел з живильником.

Величезна кількість пари на воді і порівняно невелика температура (завдяки чому пар конденсується в димовідводі) характерні, в основному, для вихлопних газів, що викидаються газовими і олійними котлами. Справжнім наслідком того, що дані пристрої виявляються досить затребуваними, вважається збільшується популярність системних димовідводів.

Вони пропонуються в самих різних варіантах, що дає можливість їх пристосувати до будь-якого типу палива і котла або каміну. Залежно від матеріалу, з якого виконаний повітряний канал, системні димовідводи поділяють на керамічні, сталеві і змішані моделі.

Як правильно вибрати димохід