Як безпечно орендувати квартиру?

Як орендувати квартиру, щоб не втратити гроші? Які документи необхідно підписати? На що звертати власну увагу при огляді? Вибір квартир і агентств ріелторів великий, а небезпек і нюансів ще більше. Як орендувати житло на тривалий період без обману — розповідаємо в статті.

Варіанти шахрайства

При пошуках квартири через ріелтора або самостійно ви завжди ризикуєте нарватися на шахраїв. Ось що потрібно знати, щоб не потрапити на їх хитрощі:

Плата за оренду повинна відповідати ринку. Варіанти, які нижче ринку мінімум на 20%, — це фейк. Зняти однушку на тривалий період у Львові сьогодні обійдеться приблизно від 10 тисяч грн на місяць. Все, що пропонується в оголошеннях на «Авито» або ціна дешевше, найімовірніше, обман або є тонкощі, які сильно впливають на вартість. Наприклад, незручне розташування будинку, відсутність меблів і т. д.
Ніколи не потрібно погоджуватися на передоплату поки не переконаєтеся, що квартира дійсно існує. Часто трапляється: ви телефонуєте по оголошенню про знімання житла, а на тому кінці дроту вам кажуть, що бажаючих на цю квартиру досить багато, але, щоб вона точно залишилася за вами, можна внести передоплату на карту, хоча б кілька тисяч рублів. Не варто поспішати з авансом: найімовірніше, тут не обійшлося без шахраїв.
Не платіть за сумнівні послуги. Тепер на ринку оренди повно так званих інформагентств — вони публікують липові оголошення про здачу подобові квартири або тривалий період і пропонують за плату контакти господаря. Після оплати довірливому клієнту передають список номерів, але ось виключно після дзвінків виявляється, що ніяку квартиру ніхто в оренду не здає. Доречі, якщо вас цікавить оренда квартири львів від власників, подивіться на сайті demarapart.com.ua.

«Чорні ріелтори»

У 90-х роках (та й потім теж) широко була популярна така схема шахрайства: «чорний ріелтор» знімав квартиру, а потім здавав її відразу декільком людям. З кожним з них він проводив квартирний огляд, підписував договір за липовими документами, забирав оплату за місяць, а потім зникав. Коли роботодавець приходив в квартиру з речами, там його чекала маса людей подібних же орендарів зі схожими договорами. У результаті люди залишалися без житла і грошей.

Щоб не обдурили «чорні ріелтори», ретельно перевіряйте документи, вдумливо читайте договір майнового найму і задавайте питання. Шахраї, в основному, дуже нервують і поспішають з підписанням, адже у них на черзі є ще клієнти.

Які документи перевірити перед орендою?

Перш ніж оформити договір про оренду, обов’язково вимагайте у власника житлової площі наступні документи:

  • паспорт;
  • свідоцтво про власність.

Згідно із законодавством здавати квартиру в оренду може лише людина, якій вона належить. Перевірити це легко: досить попросити власника здає в оренду показати свідоцтво про власність або виписку з ЕГРН. У документах обов’язково буде вказано господар житла-звірте ці відомості з паспортом власника здає в оренду. Якщо такого документа немає, остерігайтеся! Можливо, перед вами шахраї.

Ніяких копій або ламінованих документів-наполягайте на показі оригіналів.

Якщо власників у квартири кілька, наприклад, половина знаходиться у власності чоловіка, а інша половина — дружині, то правильно буде попросити письмову згоду на здачу квартири в оренду від всіх господарів нерухомого майна, а також від тих, хто прописаний в квартирі. В іншому випадку є ймовірність того, що незадоволені господарі попросять вас на вихід.

Як безпечно орендувати квартиру?

На що звертати власну увагу?

Ретельно огляньте квартиру і все, що в ній знаходиться. Бажано скласти опис майна (можна навіть в довільній формі). Опишіть зовнішній вигляд і техстан меблів, домашньої техніки, освітлення, сантехніки, вікон і дверей. Якщо щось Несправне, це теж необхідно зафіксувати, щоб потім було простіше розбиратися з претензіями господаря.

Як безпечно орендувати квартиру?

Як необхідно складати договір майнового найму:

  • Предмет найму: необхідно показати повну квартирну адресу, квадратну площу і кількість кімнат.
  • Сторони договору: реквізити паспорта власника здає в оренду і наймача.
  • Період дії договору і порядок оплати — перш ніж оформити договір, не забудьте дізнатися у господаря, хто буде оплачувати платежі по комунальних послугах.
  • Відповідальність сторін: перевірте за що і як ви будете відповідати перед господарем квартири і яку відповідальність він понесе, якщо не виконає узгодженої умови.
  • Порядок виселення: перевірте, скільки часу вам знадобиться, щоб з’їхати після припинення договору майнового найму.
  • Додаткові умови: сюди як правило включають подібні умови, як частота відвідувань господаря, ремонт і передбачувані зміни в квартирі, наявність домашніх чотириногих і інше.
  • Правильно і правильно складений договір майнового найму допоможе вам уникнути зайвих конфліктних ситуацій і не втратити гроші. Якщо знімаєте квартиру на тривалий період, має сенс завірити договір у нотаріуса.

Виплату за оренду бажано перераховувати безготівковим способом або кожен раз просити у господаря розписку про отримання грошей — в даному випадку у вас буде підтвердження, що кошти вносилися вчасно і в потрібному обсязі.