Фурнітура для кухонного гарнітура

Як стверджують фахівці зі створення меблів, якісна меблева фурнітура не тільки продовжить термін служби меблів і всіх її елементів, але й допоможе у створенні унікального дизайну, який радуватиме вас не один день. Саме тому потрібно ставитися до вибору фурнітури дуже відповідально.

Кілька слів про переваги та особливості вибору.

Фурнітура для кухонного гарнітура

Вся фурнітура за функціональністю ділиться на кілька типів.

  1. Тип перший. Все, що служить для з’єднання елементів меблів. Сюди можна включити, наприклад, завіст для дверцят, напрямні для ящиків, шурупи, стяжки, куточки та інше.
  2. Тип другий. Все, що служить для декорації та прикраси. Сюди можна зарахувати, наприклад, ручки для дверцят та ящиків.
  3. Тип третій. Все, що служить для опор. Сюди входять різноманітні ніжки. Вони не лише тримають усю конструкцію, а й дозволяють регулювати висоту.

Будь-який з цих елементів може використовуватися не тільки як функціональні елементи, а й як частина дизайну та стилю гарнітура, допоможе вписати цей дизайн у будь-який інтер’єр.

Фурнітура для кухонного гарнітура

Тепер розглянемо кілька основних видів.

Меблеві ручки. Встановлюються переважно на фасадній частині меблів. У деяких випадках, наприклад, у шафах-купе, можуть бути всередині конструкції. Можуть бути різної форми – починаючи з звичайної скоби, закінчуючи формами різних тварин. Виготовлені можуть бути з різних матеріалів – метал, пластик, дерево, скло тощо.

Меблеві завіси. Служать для відкриття дверей. Поділяються на кілька підвидів.

  1. Накладні. Найбільш розповсюджені.
  2. Напівнакладні. В основному використовуються у місцях стикування елементів.
  3. Ще такі різновиди як кутові системи та завіси трансформери.

Напрямні, відносяться до висувної фурнітури. Також поділяються на підвиди.

Фурнітура для кухонного гарнітура
  • Найпоширенішими та недорогими є роликові.
  • Кулькові напрямні. Більш міцні та довговічні, витримують великі навантаження.
  • Метабокси. Це вже не просто напрямні. Це готова конструкція – скринька на напрямних. Витримує навантаження до 30 кілограмів. Має багато різновидів та додаткових пристроїв. Наприклад, додаються доводчики.
  • Тандембокс. Більш міцний різновид метабоксів. Відрізняється не лише тим, що витримує набагато більші навантаження, а й дуже тихою роботою під час висування.

Меблеві ніжки. Це опорні елементи, що використовуються не лише для столів. Більшість шаф у меблевій фурнітурі також мають ніжки. Взагалі, існує безліч видів та дизайнів ніжок.