Будівництво веранди у заміському будинку

Одним з архітектурних елементів заміського будинку, який є одночасно його прикрасою, а також функціональною частиною, є веранда.

Це універсальне приміщення, оскільки воно може використовуватися, як для відпочинку, так і для роботи або заняття будь-якими господарськими справами. Оренда техніки для будівництва або доставки будматеріалів alef-stroy.com

Веранда може використовуватися як простора, світла вітальня. При цьому вона може бути, відкритою або закритою (заскленою). У першому випадку, вона може виступати терасою будинку, в другому продовженням його внутрішнього простору.

Зараз найбільш поширеним типом є засклена закрита простора веранда з широкими вікнами. Такий тип дозволяє візуально збільшити простір, а також освітленість приміщення.

Будівництво веранди у заміському будинку

Будівництво веранди

Звичайно ж, найкращим чином спроектувати, а також побудувати веранду зможе будівельна організація. Як правило такі компанії надають широкий спектр послуг з проектування, дизайну, будівництва та супутнім роботам. Однак не складе великих труднощів спорудження веранди власними руками. При цьому виділяють кілька етапів.

Будівництво веранди у заміському будинку

Спершу закладається фундамент. Якщо він не був передбачений, то зводяться невеликі стовпчасті опори, обмазані бітумом. Вони розташовуються в ями, вириті під кожною кутову стійку, по всьому периметру майбутньої прибудови. Дно виритих ям попередньо засипається шаром піску, а потім щебеню.

Опори розташовують на відстані до 1,2 метра один від одного. Матеріалами, які використовуються для створення стовпчастого фундаменту, може бути цегла або бетон.

Спорудження каркаса. Він може бути дерев’яним або металевим. На нижній частині, де передбачається влаштування підлоги, настеляються лаги, на які буде кріпитися підлогове покриття (паркетна або терасна дошка).

Каркас верхньої частини, де передбачається спорудження покрівлі веранди, бажано розташувати з ухилом, який забезпечить стікання зайвої вологи. Елементи каркаса кріпляться, а також з’єднуються між собою за допомогою скоб, анкерних болтів, шпильок або цвяхів.

Спорудження покрівлі. Матеріал для покриття покрівлі, чисто з естетичних міркувань, бажано використовувати той же, що для основної будівлі. Зазвичай покрівля веранди є односхилим, з відносно пологим ухилом.

Склад покрівельного пирога бажано дотримати таким же, як у основної будівлі. Однак буде краще зробити додатковий шар гідроізоляції з рулонного матеріалу.

Влаштування підлог. На цьому етапі здійснюється кріплення підлогового покриття на заздалегідь встановлені лаги. Дошки, які використовуються для покриття підлог, бажано обробити антисептиком. Готову підлогу краще покрити лаком або фарбою.

Можна також використовувати терасну дошку, яка вже має потрібну обробку, а також спеціальне покриття. Підлоги з такої дошки готові до використання відразу ж після їх укладання.

Зведення стін. Стінами веранди можуть бути скляними дерев’яними, цегляними або з іншого матеріалу. Зараз найбільш популярні розсувні конструкції. Вони роблять веранду універсальної по типу. У холодну пору вона може бути закритою, а в жарку відкритою терасою.

Монтаж вікон. Оскільки веранда є літнім приміщенням, вона повинна висвітлюватися, переважно, денним світлом, тому її вікна бажано зробити широкими. Тут можна використовувати одинарне скління.

Для створення затишної атмосфери веранди, може використовуватися терасні або садові меблі. Їх відмінною рисою є стійкість до впливу вогкості або кліматичних явищ. Матеріалом для виготовлення може служити метал, шкіра, пластик та інші.

Будівництво веранди у заміському будинку

Слід уникати тканинних покриттів, оскільки вони можуть швидко псуватися від дощу, сонця, вітру або інших природних впливів.